Batı Trakya

EFA Başkanı Lopez Azınlık Hakları İhlalleriyle İlgili Bilgi Aldı

EFA Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyet İskeçe Türk Birliği’ni ziyaret etti.

EFA Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyet İskeçe Türk Birliği’ni ziyaret etti.

 Batı Trakya’da Dostluk, Eşitlik, Barış (DEB) Partisinin daveti üzerine Batı Trakya’ya gelen Avrupa Parlamentosu’nda temsil edilen EFA (Avrupa Hür İttifakı) Başkanı Lorena Lopez de LacalleArizti ve beraberindeki heyet, İskeçe Türk Birliği’ni ziyaret etti.

Heyet, İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve dernek yöneticileri tarafından karşılandı. EFA Başkanı ve beraberindeki heyete, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu eşlik etti.

Görüşmede İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve İTB hukuk danışmanları Ahmet Kara ve İlker Çavuşoğlu İskeçe Türk Birliği’nin hak arama mücadelesi ve bu süreçte gelinen noktayı EFA Başkanı ve beraberindeki heyete aktardı.

Ziyaret sırasında, İskeçe Türk Birliği ve Yunanistan’ın uygulamadığı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları ile Batı Trakya Türk Azınlığının sorunları hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

EFA Başkanı Lorena Lopez de LacalleArizti, Batı Trakya’daki gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek, azınlık hakları ihlalleriyle ilgili konular hakkında bilgi aldı.

blank

blank

 

 

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu