Batı TrakyaEditörün Yazıları

DMM İlhan Ahmet’i Yalanladı: “Asılsız İddialara İtibar Etmeyiniz”

Milletvekili İlhan Ahmet Batı Trakya Türk Azınlığını asılsız açıklamalarıyla deyim yerindeyse “kandırmaya“ devam ediyor.

Milletvekili İlhan Ahmet Batı Trakya Türk Azınlık insanını asılsız açıklamalarıyla deyim yerindeyse “yanıltmaya“ devam ediyor.

Oysa, Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi kurumlarından biri olan T.C. İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, PASOK Partisi Rodop Milletvekili İlhan Ahmet’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında dile getirdiği “Türkiye Medya Ombudsman kararı” açıklamasının gerçeği yansıtmadığını belirterek yazılı bir açıklamayla yalanladı.  Açıklamada, “Asılsız iddialara itibar etmeyiniz.” İfadeleri kullanılıyor.

Açıklamada şu ifadelere yer veriliyor:

“Bazı sosyal medya hesaplarından, “Türkiye Medya Ombudsman kararı” başlığıyla yapılan paylaşımlar dezenformasyondur.

İddiaya konu paylaşımlarda, “Türkiye’de medya ombudsmanlığı kuruluşunun bağımsız ve itibarlı bir kuruluş olduğu ve bazı isimlerle ilgili karar verdiği” yönünde iddialarda bulunulduğu tespit edilmiştir.

Türkiye’de kişi ve haberler adına karar merci olan herhangi bir medya ombudsmanlığı kurum veya kuruluşu bulunmamaktadır. Paylaşımda “karar” olarak nitelendirilen ifadeler şahsi görüştür.

Asılsız iddialara itibar etmeyiniz.”

İlhan Ahmet’in açıklamaları aşağıdaki sosyal medya hesabında aynen şu şekildedir:

https://www.facebook.com/ilhan.ahmet1/?locale=tr_TR

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu