Yunanistan Haber

Dendias: “Yunanistan Üç Yıl Önce Büyüdü”

Yunanistan Savunma Bakanı Dendias yaptığı bir paylaşımda, Yunanistan’ın üç yıl önce büyüdüğünü ileri sürüyor.

Yunanistan Savunma Bakanı Dendias yaptığı bir paylaşımda, Yunanistan’ın üç yıl önce büyüdüğünü ileri sürüyor.

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Dendias, İyon Denizi’nde karasuların 12 deniz miline çıkarılmasının Yunanistan Parlamentosu tarafından onaylanmasının üzerinden 3 yıl geçmesi nedeniyle kişisel sosyal medya hesabında bir paylaşımda bulundu:

Bakan Dendias paylaşımında, “Yunanistan üç yıl önce, Uluslararası Hukukun ve Uluslararası Deniz Hukukunun uygulanmasının rehberliğinde, ülkemizin her köşesinde egemenlik haklarımızı savunan modern ve güçlü Silahlı Kuvvetlerimizle büyüdü.”

Hatırlanacağı üzere 20 Ocak 2021 tarihinde, 300 sandalyeli Yunanistan Parlamentosu’nda İyon Denizi’nde karasuların 12 deniz miline çıkarılması oylamasında ezici bir çoğunlukla 284 Milletvekili lehte, 16 Milletvekili çekimser kalmış ve 1 Milletvekili ise aleyhte oy kullanmıştı.

Deniz Kuvvetleri’nde dün (19 Ocak) düzenlenen devir teslim töreninde bir konuşma yapan Savunma Bakanı Nikos Dendias şunları söyledi:

“Yunan Donanması’nın 2024’te arta bir misyonu var, bu 2019 yılı ile aynı değil. İmzamla Deniz Kuvvetlerinin faaliyet gösterdiği ve savunduğu denizde ulusal egemenlik ve egemenlik haklarını artırdım.” İfadelerini kullandı.

 

Haberin devamını oku

Bir Yorum

  1. …ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΓΑΝΤΩΘΕΙ ΟΤΑΝ ΔΙΩΞΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΘΡΑΚΗ ΜΑΣ ΤΟΥΣ τουρκόσπορους όπως εσυ ταχσίν και πολυ συντομα θα τους(σας) διωξουμε εξολοθρευοντας και αφανιζοντας τους(σας) ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΙΚΡΑ ΑΣΙΑ,ΚΥΠΡΟ,ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΡΑΚΗ,ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ,ΑΝΔΡΙΑΝΟΥΠΟΛΗ,ΙΜΒΡΟ ΤΕΝΕΔΟ,ΑΠΟ ΤΟ ΑΙΓΑΙΟ ΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΓΗΣ!!!ΑΣΒΕΣΤΟ ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΑΙΩΝΙΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ ΜΟΥ!!!Θανατος καταρα,καρκινος φωτια και τσεκούρι σε κάθε”τούρκο”και τουρκοσπορίτη γύφτο γενίτσαρο ταχσίν!!!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu