Yunanistan Haber

Dendias: “Çok Büyük Miktarda Yardım ve Desteğe İhtiyaç Var”

Dendias Brüksel’de katıldığı Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları Konseyi toplantısına gelişi sırasında Türkiye’ye destek konusunda açıklamada bulundu.

Dışişleri Bakanı Nikos Dendias Brüksel’de katıldığı Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları Konseyi toplantısına gelişi sırasında Türkiye’ye destek konusunda açıklamada bulundu.

Dışişleri Bakanı Nikos Dendias Brüksel’de katıldığı Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları Konseyi toplantısına gelişi sırasında, Türkiye ve Suriye’deki deprem ile ilgili konuştu ve “çok büyük miktarda yardıma ve büyük miktarda desteğe ihtiyaç var” ifadelerini kullandı.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Brüksel’de Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları Konseyi toplantısına gelişi sırasında yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin depremden etkilenen bölgelerine yaptığım ziyaret hakkında mevkidaşlarımı en başından bilgilendirme ve ayrıca Türkiye ve Suriye’deki depremzedelerin yanında nasıl durabileceğimizi tartışma fırsatım olacak. Üzülerek söylüyorum ki, benzeri görülmemiş bir büyük afet felaketiydi. Neticede, çok büyük miktarda yardıma ve büyük miktarda desteğe ihtiyaç var.” İfadelerini kullandı.

 

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu