Batı Trakya

Bursa’dan Gümülcine’ye Gelerek Başkonsolos Aykut Ünal’ı Ziyaret Ettiler

Bursa Şubesi Başkanı Hasan Karaömer ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal’ı makamında ziyaret etti.

Türkiye’deki Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Hasan Karaömer ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal’ı makamında ziyaret etti.

Bursa Şubesinin sosyal paylaşım sitesinde ziyarete ilişkin şu açıklamayı yaptılar:

“Geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu görevine başlayan değerli büyüğümüz Aykut Ünal’a “hayırlı olsun” ziyareti gerçekleştirerek kendisi ile ilk toplantımızı gerçekleştirdik.

BTTDD Bursa Şubesi faaliyetleri ile ileriki dönem planlarımızın masaya yatırıldığı görüşme esnasında kurumlar arasındaki işbirliğinin artarak devam ettirilmesi gerektiği ve yapılacak çalışmalarda işbirliği içerisinde hareket edilmesi hususları konusunda görüş birliğine varıldı.

Görüşmemiz esnasında Batı Trakya Türklüğünün meşakkatli davasına sahip çıkan değerli başkonsolosumuza Bursa’daki hemşehrilerimizin ayrıca  selamlarını ileterek kabulleri için kendilerine teşekkür ettik.”

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu