Batı Trakya Haber

BTTDD Bursa Şubesi Depremzedelerin Yanında

Başkan Dr. Ali Eminlatif: “Nasıl ki anavatanımız sürekli bizim yanımızda ise, bizler de Batı Trakyalılar olarak en ufak ihtiyaçta anavatanımızın yanında olmaya devam edeceğiz."

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi deprem bölgesine yardım gönderdi.

Yönetim kurulu üyelerinin kişisel olarak temin ettikleri 10 bin parçanın üzerindeki çocuk ve yetişkin kıyafeti, atkı, bere, battaniye, kişisel hijyen malzemesi, ısınma aracı gibi malzemelerden oluşan yardımın ilk gönderimi gerçekleştirildi.

Temin edilen malzemeler Kahramanmaraş’daki depremzedelere ulaştırılmak üzere tırlar ile yola çıktı.

Bursa Valiliğinden alınan izin ile gerçekleştirilen yardım faaliyeti nedeniyle ilgililere teşekkür eden BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif; “Nasıl ki anavatanımız sürekli bizim yanımızda ise, bizler de Batı Trakyalılar olarak en ufak ihtiyaçta anavatanımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Dün sabaha karşı yaşanan felaket her zaman herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Bu yüzden de böyle zor bir günde Türk insanının yanında olmak Batı Trakyalılar olarak bizlerin boynumuzun borcudur. Çok kısa bir sürede organize olarak çok sayıda malzemeyi temin eden yönetim kurulu üyelerime teşekkür ediyorum. Bizler her zaman ana vatanımızın yanındayız.” dedi.

Toplanan malzemeleri ilgililere teslim ederek bir an önce yola çıkması için gerekli hazırlıklara iştirak edildiğini de belirten Eminlatif; “Bizler BTTDD Bursa Şubesi olarak üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırız. Toplanan malzemelerin bir an önce yola çıkarılması önemliydi. Yardımda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yardımların AFAD, Kızılay ve Bursa Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile yapılacağını da hemşehrilerimize hatırlatmak isteriz.” ifadelerini kullandı.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu