Batı Trakya

Bayanlardan Yoğun Katılımla Berat Kandili Etkinliği

Gümülcine S. Müftülüğü’ne bağlı Yetişkin Bayan Kur’an Kursu Öğrencileri, 6 Mart 2023 Pazartesi günü Karacaoğlan Camii’inde bir program düzenlediler.

Berat Kandili münasebetiyle, Gümülcine S. Müftülüğü’ne bağlı Yetişkin Bayan Kur’an Kursu Öğrencileri, 6 Mart 2023 Pazartesi günü Karacaoğlan Camii’inde bir program düzenlediler.

Programa ekibi ile D.E.B. Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu ve Sibel Mustafaoğlu katıldılar.

Program Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif’in konuşması ile başladı. Faziletli Gümülcine Seçilmiş Müftümüz İbrahim Şerif Karacaoğlan Köyü’nde düzenlenen yoğun katılımlı programın konuşmasına, programa iştirak eden misafirleri selamlayarak başladı. Pandemiden dolayı ara verilen etkinliklerin devamını temenni ettiğini belirtti. Berat Kandili’nin önemine değinerek, kıymetli gecenin sabahında herkesin beratını alanlardan olmasını dilediğini ifade etti.

Konuşmasının sonunda Rodop ve Evros İli’nin birçok köylerinden programa teşrif eden hanımları misafir ettikleri için Karacaoğlan Köyü Halkı’na teşekkür etti. Uzaktan yakından katılıp caminin dolup taşmasına vesile olan Batı Trakya’mızın güzide hanımlarına da teşekkürlerini iletti. Gümülcine S. Müftülüğü Bayan İrşad Ekibi’ne düzenledikleri etkinlik için şükranlarını sunarak Bayan İrşad Ekibi üyelerinin her birini evladı gibi gördüğünü belirtti.

Her kursun öğreticisinin önderliğinde, öğrencilerin hazırlayıp sunduğu programın açılışını Gümülcine S. Müftülüğü Bayan İrşad Ekibi Başkanı Hatice Yakup yaptı. Akabinde Kur’an-ı Kerim, dualar, ilâhiler, şiirler, hikâyeler okundu.

Programın sonunda katılımcılara kandil simidi ve meyve suyu ikram edildi.

 

 

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu