Batı Trakya Haber

“Batı Trakya’da Türk Klasik Sanat Müziği Dostları Derneği Kuruldu“

"Derneğimizin amacı koromuzun düzenli çalışmalarını sağlamak, Türk Klasik Sanat Müziğini tanıtma çalışmaları yapmak, yurt içinde ve dışında konserler düzenlemek."

Batı Trakya’da “Türk Klasik Sanat Müziği Dostları Derneği“ (ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΩΝ ΤΟΥΡΚΙΚΗΣ ΕΝΤΕΧΝΗΣ ΚΛΑΣΣΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ) kuruldu. Derneğin ilk genel kurul toplantısı, Gümülcine’deki Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği’nde yapıldı. Yapılan Genel kurul toplantısında Derneğin yönetim kurulu üyeleri belirlenirken, görev dağılımının ise önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Konuyla ilişkin yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer veriliyor:

“Bugüne kadar Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği bünyesinde Türk Sanat Müziği Korosu olarak faaliyet gösterdik. Uzunca bir süreden beri dernekleşme yönünde bir düşüncemiz vardı. Bu düşünceyi ağustos ayında hayata geçirerek, derneğimizi kurduk. Derneğimizin amacı koromuzun düzenli çalışmalarını sağlamak, Türk Klasik Sanat Müziğini tanıtma çalışmaları yapmak, yurt içinde ve dışında konserler düzenlemek veya düzenlenen konserlere katılmak, sanatsal etkinlik düzenlemek ve diğer tüzel kimliği olan derneklerle müşterek faaliyetler yapmak. 23 kurucu üye ile kurduğumuz TÜRK KLASİK SANAT MÜZİĞİ DOSTLARI DERNEĞİ – ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΩΝ ΤΟΥΡΚΙΚΗΣ ΕΝΤΕΧΝΗΣ ΚΛΑΣΣΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ 3 Aralık Cumartesi 2022 tarihinde ilk Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Bugün itibarıyla 57 üyeye ulaşan derneğimizin Genel Kurulu’na 42 üye katıldı. Divan Kurulu Başkanı olarak Pervin Hayrullah’ın, yazman olarak da Emel İbram ile Ali Alioğlu’nun görev yaptığı seçimli genel kurul sonrası oy dağılımı aşağıdaki gibi oluşmuştur.

1-Galip Galip: 39 oy

2-Aydın Ahmet: 39 oy

3- Asime Hasanoğlu: 30 oy

4-Niyazi Hasan: 27 oy

5-Şerafettin Hurşit Memet: 21 oy

6-Ali Mümin: 14 oy

7-Emine Ramadan: 13 oy

8-Caner Dayı: 4 oy

Denetim Kurulu Aday Listesi ve Oy Dağılımı

1- Zeliha Keskin Mehmet Alioğlu: 28 oy

2- Mehmet Muharrem Devecioğlu: 23 oy

3- Gökmen Sabrioğlu: 19 oy

4- Belgin Molla Ahmet Mehmetoğlu: 18 oy

5- Cevat Abdurrahman: 14 oy

6- Emine Hüseyinoğlu: 10 oy

Önümüzdeki günlerde Divan Kurulu Başkanı Pervin Hayrullah’ın başkanlığında yapılacak toplantıda görev dağılımları yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu