Batı Trakya Haber

“Batı Trakya Türk Azınlığı Müftüsünü Seçmekten Asla Vazgeçmeyecek”

BTTADK, “Batı Trakya Türk Azınlığı Müftüsünü seçmekten asla vazgeçmeyecek” açıklaması yaparak bir kez daha Yunan devletine net bir mesaj gönderdi.

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu (BTTADK), “Batı Trakya Türk Azınlığı Müftüsünü seçmekten asla vazgeçmeyecek” açıklaması yaparak bir kez daha Yunan devletine net bir mesaj gönderdi.

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu, Batı Trakya Türk azınlığının müftüsünü seçmekten ve müftüsüne sahip çıkmaktan asla vazgeçmeyeceğini vurguladı. Danışma Kurulu, Yunan devleti mekanizmasının 9 Eylül Cuma günü İskeçe’deki Müftü seçimi öncesinde harekete geçtiğini belirtilen açıklamada, “İç siyaset sahnesinde üzerimizden oynanmak istenen bu kirli oyunların bizi ve toplumumuzu yıldırması mümkün değildir. Tam aksine bu kirli oyunlar halkımızın azim ve gayretini daha da arttıracaktır.” Vurgusu yapılıyor.

“Batı Trakya Türk Azınlığı Müftüsünü seçmekten asla vazgeçmeyecek”

AÇIKLAMA

“İskeçe’de Müftü seçimi tarihinin açıklanmasının hemen ertesinde vatandaşı olduğumuz ülkenin devlet mekanizması bize karşı harekete geçmiştir.

İskeçeli siyasetçi, Türk azınlık mensuplarının özellikle hedef alındığı da açıkça görülmüştür.

Batı Trakya Türk Azınlığı Müftüsünü seçmekten ve Müftülerine sahip çıkmaktan asla vazgeçmeyecektir.

İç siyaset sahnesinde üzerimizden oynanmak istenen bu kirli oyunların bizi ve toplumumuzu yıldırması mümkün değildir. Tam aksine bu kirli oyunlar halkımızın azim ve gayretini daha da arttıracaktır.

Azınlığımızı kimliğine, dinine, Müftüsüne ve gasp edilen bütün haklarına sahip çıkmak üzere 9 Eylül Cuma günü İskeçe’de camileri doldurmaya bir kez daha davet ediyoruz.

Öte yandan bu seçim sürecinin başlamasıyla beraber hem Türkiye’de, hem de Yunanistan’da kimin kimlerle yol yürüdüğü de net olarak ortaya çıkmıştır.

Azınlığımızın beklentilerine ve hukuka aykırı yeni Müftülük Yasasının kabul edilmesine dün tek laf dahi edemeyenler, bugün halkımızın beklentilerine uygun şekilde gerçekleştirilecek Müftü seçimleriyle ilgili ahkâm kesmektedirler. Bu durumu halkımızın en iyi şekilde takdir edeceğine olan inancımız tamdır.

Diğer taraftan destek açıklaması yapar gibi görünen, hedef saptırmaya çalışan adeta timsah gözyaşı döken siyasetçilerimiz de mevcuttur. Bunların da toplum nezdinde hiçbir hükümleri bulunmamaktadır.”

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu