Batı TrakyaBatı Trakya Haber

“Akl-ı Selim Hakim Olduğu Müddetçe Çözülemeyecek Hiç Bir Sorun Yoktur”

"İfade etmek isteriz ki diyalog ve akl-ı selim hakim olduğu müddetçe çözülemeyecek hiç bir sorun yoktur."

İskeçe’de “Vardiyalı Eğitime Hayır” eylemi başarılı bir şekilde sonuçlandı. 11 gün sonra sorun hallolmuşa benziyor. İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Encümen Heyeti ile Okul Aile Birliği konuyla ilgilli olarak ortak bir açıklama yayımladı. Açıklama şöyle:

ORTAK AÇIKLAMA – DUYURU

“Değerli velilerimiz,

Okulumuzun açıldığı ilk günden itibaren gündeme gelen vardiyalı eğitim hususunda yaklaşık iki haftadır sürdürdüğümüz mücadele bugün itibariyle makul bir şekilde sonuçlandı.

Bu süreçte tüm yetkili birimlerle bir çok görüşme gerçekleştirildi. Yapılan görüşmeler neticesinde akl-ı selim hakim oldu ve Ortaöğretim Müdürlüğü Okul Aile Birliği ve Encümen Heyeti’nin taleplerine cevaben okulumuza gönderdiği yazı ile tüm öğrencilerimizin bu yıl sabahçı olarak okula devam etmelerinin kararlaştırıldığını bildirdi.

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği olarak bu süreçte bizleri sabırla dinleyen, taleplerimize kulak veren ve nihayetinde böyle bir kararın alınmasına vesile olan tüm yetkililere teşekkür ederiz.

Bu süreçte özellikle Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkanı Sayın Hristos Metios ve çalışma arkadaşlarına, devamlı yanımızda olan iktidar ve muhalefet adaylarına da ayrıca teşekkür ederiz.

Bu süreçte yürüttüğümüz mücadele boyunca yanımızda olan İskeçe Müftümüz Mustafa Trampa başta olmak üzere, DEB Partisi Başkan ve yöneticilerine, milletvekillerimiz Hüseyin Zeybek, Burhan Baran ve Özgür Ferhat’a ve Türk Azınlık kurum başkan ve yöneticileri ile İskeçe Müftülüğü personeline yürekten teşekkürlerimizi ifade ediyoruz.

En büyük teşekkür elbette ki ilk günden itibaren yanımızda olan ve bu süreçte en büyük sabrı gösteren velilerimiz ve evlatlarımız içindir.

Son olarak ifade etmek isteriz ki diyalog ve akl-ı selim hakim olduğu müddetçe çözülemeyecek hiç bir sorun yoktur.

Eğitim-Öğretim yılının bir kez daha hayırlı uğurlu olmasını diler, evlatlarımızın başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederiz.”

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi Encümen Heyeti

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi Okul Aile Birliği

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu