Yunanistan Haber

“Açıkçası Tüm Senaryolar Üzerinde Çalışıyoruz, En Uç Senaryolara Bile”

“Türkiye ile diyaloğa inanmaya devam ediyoruz, ancak hiçbir tehdit altında faydalı bir diyalog gerçekleşemez. Açıkçası tüm senaryolar üzerinde çalışıyoruz, en uç senaryolara bile.”

Yunanistan’da Devlet Bakanı Yorgos Gerapetritis, Ethnos gazetesinin Pazar günkü ekine verdiği röportajda, “Türkiye ile diyaloğa inanmaya devam ediyoruz, ancak hiçbir tehdit altında faydalı bir diyalog gerçekleşemez. Açıkçası tüm senaryolar üzerinde çalışıyoruz, en uç senaryolar bile.” İfadelerini kullanıyor.

Yorgos Gerapetritis röportajında Türkiye ile ilgili şunları dile getiriyor:

“Diplomasimiz bir ilkeler politikası tarafından belirlenir, heterojen değildir ve ucuz sözlü ifadelerden etkilenmez. Açıkçası tüm senaryolar üzerinde çalışıyoruz, en uç senaryolar bile. Kurduğumuz uluslararası ittifaklar ve yatırım yaptığımız operasyonel kapasite bizi güvende kılıyor.

Egemenliğimizi ve egemenlik haklarımızı indirimsiz ve uluslararası hukuka mutlak bağlılıkla destekliyoruz. Ve tabii ki Türkiye’nin suçluluğu sona erene kadar, revizyonizm peşinde koşan ve bölgemizin istikrarını tehlikeye atan retoriğe karşı ulusal duruşumuzu tüm uluslararası forumlarda kanıtlayacağız.

Türkiye ile diyaloğa inanmaya devam ediyoruz, ancak hiçbir tehdit altında faydalı bir diyalog gerçekleşemez. Sakin bir özgüvene sahibiz, hazırlanıyoruz ve teyakkuzdayız ama her şeyden önce barışa inanıyoruz ve ona hizmet edeceğiz.”

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu