Yunanistan Haber

38 Mülteci Yunan Tarafında Bitkin Bir Şekilde Bulundu

Meriç Nehri üzerinde bulunan bir adacıkta mahsur kalan 38 mülteci bitkin bir şekilde bugün öğle saatlerinde Yunanistan tarafında tespit edildi.

Meriç Nehri üzerinde bulunan bir adacıkta mahsur kalan 38 mülteci bitkin bir şekilde bugün öğle saatlerinde Yunanistan tarafında tespit edildi.

Günlerden beri Türkiye-Yunanistan sınırındaki Meriç Nehri üzerinde bulunan bir adacıkta mahsur kalan 38 mülteci, Yunanistan topraklarında güvenlik güçleri tarafından daha önce bulundukları adacıktan 4 km güneyde tespit edildi. Havadan ve karadan başlatılan aramalar sonucu Yunanistan topraklarında tespit edilen göçmenler, Meriç (Evros) ili Yunan makamları tarafından kendilerine yardım edilmek üzere güvenli bir yere götürüldüğü belirtiliyor.

Yunanistan Emniyet Teşkilatı tarafından konuya ilişkin yapılan yeni açıklamada, “Yeni bilgiler ve kapsamlı araştırmaların ardından, kendilerinin de belirttiği üzere Suriye’li 22 erkek, 9 kadın ve 7 çocuktan oluşan ve kadınlardan biri hamile olan bir grup düzensiz göçmen Lavara (Saltıkköy) bölgesinde tespit edildi.

Belirlendikleri bu nokta, günler önce ilk konum olarak ilan edilen Yunan toprakları dışındaki koordinatlardan yaklaşık 4 kilometre güneyinde.

Tespit edildikleri andan itibaren, Yunanistan Emniyet Teşkilatı’nın gerekli güçleri ve diğer tüm devlet birimleri, göçmenleri tedavi etmek, onlara yiyecek ve su sağlamak ve geçici konaklama yerlerine nakletmek için yardıma koştu”. İfadelerine yer veriliyor.

blank

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu