Yunanistan Haber

Yunanistan’da Kayıp Turist Vakaları Düşündürüyor

Yunanistan'da halen çok sayıda kayıp turist vakası var.

Yunan medyasına yansıyan haberlere göre, geçtiğimiz Salı günü Mithraki adasında kaldığı otelden kaybolan Amerikalı turist Pazar günü ölü bulundu.

55 yaşındaki turistin ölümü Yunanistan’daki kayıp turist vakalarının en sonuncusu olurken, Yunanistan’da bir hafta içinde ölü bulunan turist sayısı 3’e yükselmiş oldu.

Hollandalı 74 yaşındaki turist Cumartesi günü Sisam adasının güneybatısında tek başına yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolmuştu. Kurtarma ekipleri, turistin cesedine bir vadide ulaşmıştı.
Yunanistan’ın Sömbeki adasında kaybolan ünlü İngiliz doktor ve televizyon sunucusu Michael Mosley’in cansız bedeni ise günlerce süren aramaların ardından geçtiğimiz hafta sonu adadaki bir plajın yakınlarında bulunmuştu.

Simi Belediye Başkanı Lefteris Papakalodoukas basına yaptığı açıklamada, Mosley’in dik bir yamaçtan düştüğünü söyledi.

Yunanistan’da halen çok sayıda kayıp turist vakası var.

Bir başka Amerikalı turist, 59 yaşındaki Albert Calibet, Amorgos adasında bir yürüyüşün ardından kayboldu.

ABC News, Calibet’in ailesi ve arkadaşlarından bazılarının, aslen Los Angeles’lı olan emekli polis memurunu aramak üzere Yunanistan’a gittiğini bildirdi.

Yerel medya, Yunanistan’ın Sikinos adasında kayıp iki Fransız turisti arama çalışmalarının da devam ettiğini belirtti.

73 ve 64 yaşlarındaki iki kadın turist için yapılacak arama-kurtarma çalışmalarında gönüllüler, itfaiyeciler ve yakındaki İos adasından bir polis ekibinin yer alacağı bildirildi.

Haber kanalı Cyclades24, kadınların farklı otellerde kaldıklarını ancak birbirleriyle bağlantılı olduklarının iddia edildiğini aktardı.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu