Yunanistan Haber

Yunan Donanması Tatbikatları Ege ve Akdeniz’den İyon Denizi’ne Kaydırdı

Yunan Donanması İyon Denizi’nde 2 ve 3 Temmuz Salı ve Çarşamba günleri güdümlü füze eğitim atış tatbikatı gerçekleştirdi.

Yunan donanması, Donanma Komutanı Koramiral Dimitrios-Eleftheriu Katara’nın huzurunda İyon Denizi’nde 2 ve 3 Temmuz Salı ve Çarşamba günleri güdümlü füze eğitim atış tatbikatı gerçekleştirdi.

Tatbikata, Fırkateyn Komutanlığı (ΔΦΓ), Sürat Tekneleri Komutanlığı (ΔΦΓ), Deniz Kontol Gemileri Komutanlığı (ΔΠΕ), Donanma Saldırı Helikopterleri Komutanlığı (Ε/Π) ve Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları katıldı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına göre, karmaşık ve zorlu yüzey ve hava tehdidi senaryolarında Donanmanın geniş bir yelpazedeki ve çeşitli füze yeteneklerini başarıyla test ettiği ifade ediliyor. Yüzey atışlarının nihai sonucu, belirlenen iki hedefin başarıyla vurularak batırıldığı belirtiliyor.

Bu eğitim tatbikatında, Filoların Karargah Birimlerinin yıllık operasyonel eğitim programının bir parçası olup, katılan birimlerin savaş kabiliyetinin yanı sıra operasyonel hazır olma durumlarının değerlendirilmesi ve artırılmasını amaçladığı ifade ediliyor.

blank

blank

blank

blank

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu