Yunanistan Haber

“Türkler Yerli ve Milli Mühimmatlar Geliştirmeye Devam Ediyor”

“Türkler, geliştirdikleri çok geniş bir füze ve mühimmat yelpazesi sayesinde "Mavi Vatan" ideolojisine hizmet etmek için Ege'de hava ve deniz egemenliğini sağlamayı amaçlıyor.“

Yunan basını Türk savunma Sanayiini yakından takip etmeye devam ediyor. Yazılı basın son olarak yerli ve milli olarak geliştirilen MAM-T füzesini gündemine aldı.

Pentapostagma gazetesi okuyucularına MAM-T füzesinin yanı sıra Roketsan tarafından üretilen akıllı mühimmatları ve İHA’ları tanıttı ve Yunanistan’a karşı üstünlük elde ettiğini duyurdu. Yunanistan’ın bir an once önlem alması gerektiğinin altını çizdi.

Çıkan haberlerde şu ifadelere yer verildi:

“Türkler, geliştirdikleri çok geniş bir füze ve mühimmat yelpazesi sayesinde “Mavi Vatan” ideolojisine hizmet etmek için Ege’de hava ve deniz egemenliğini sağlamayı amaçlıyor.“

“Türkiye, birçok yazımızda da belirttiğimiz gibi, silahlanma programını hızla sürdürürken, aynı zamanda yerli mühimmatının atışlarını da gerçekleştiriyor.

Böylece daha önce ROKETSAN’ın CİRİT, MAM-C ve MAM-L gibi füze ve güdümlü mühimmatlarını fırlatan ANKA SİHA’nın cephaneliğine MAM-T eklendi.

Bu atışla 94 kg MAM-T, ANKA SİHA’nın bugüne kadar attığı en ağır güdümlü mühimmat oldu.

ANKA SİHA, 22 kg MAM-L ve 6,5 kg MAM-C güdümlü mühimmatlarıyla uzun süredir kullanıma hazır durumda.

Yerli ve milli olarak geliştirilen MAM-T, ağırlık ve verimlilik açısından optimize edilmiştir.

MAM ailesinin en yeni üyesi MAM-T, farklı platformlara göre geliştirildi.

Yukarıdaki verilere bakıldığında, Türklerin akıllı MAM-T mühimmatı sayesinde Meriç (Evros) sınır bölgesi ve adalardaki hedeflere 30 km’den fazla mesafeden fırlatıldığı sürece saldırı yeteneklerini kat kat arttırdığı görülmektedir. ANKA SİHA, kalkış yaptığı uçak hafif uçaksa mesafe daha da artarken, savaş uçağı ise daha da artıyor.

ANKA’nın Yunan Hava Kuvvetleri’ne karşı güvenliğini, Türk hava savunmasının bel kemiği olan Türk Hava Kuvvetleri’nin yanı sıra ilerleyen SİHA TB-2 BAYRAKTAR ve KIZILELMA sağlayacak.

Türkler, geliştirdikleri çok geniş bir füze ve mühimmat yelpazesinin yanı sıra hava kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri ile birlikte, İHA’lar, SİHA’lar, DRONE KAMIKAZI ve USV’lerden oluşan önemli bir filoyu sistemli ve istikrarlı bir şekilde inşa ettiler. Takımadalar’daki adalarımızı işgal etmeye yönelik saldırgan planlarında başarılı olmak ve aynı zamanda “Mavi Vatan” ideolojisine hizmet etmek için Ege’de hava ve deniz egemenliğini sağlamayı amaçlıyor.

Sonuç olarak, ülkemizin (Yunanistan) DERHAL çok sayıda KAMIKAZI İHA-SİHA-USV-DRONE’u edinmesi gerektiğine dikkat çekiyoruz.

Bulgaristan 1 Amerikan F-16 BLOCK70 savaş uçağını silah sistemleriyle birlikte 200 milyon dolara aldığı göz önüne alındığında, Yunanistan’ın 1 adet daha az F-16 savaş uçağına sahip olması tercih edilmelidir ve 200 milyon dolara yaklaşık 200 SİHA veya 800 USV satın alınmaktadır.

Aynı zamanda başta Ege’deki küçük adalar olmak üzere, Trakya’ya (Batı) da ek seyyar MANPADS ve uçaksavar sistemleri acilen adalarımıza konuşlandırılmalıdır.

Son olarak, hava savunmalarının bir insansız hava aracına karşı sistemle donatılması gerekmektedir.”

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu