Batı Trakya Haber

Toplanan Yardımlar Teslim Edilmeye Başlandı

İTB öncülüğünde “PAYLAŞIYORUZ” kampanyasında toplanan yardım malzemeleri teslim edilmeye başlandı.

İTB öncülüğünde “PAYLAŞIYORUZ” kampanyasında toplanan yardım malzemeleri teslim edilmeye başlandı.

İskeçe Türk Birliği’nin (İTB) geçtiğimiz günlerde başlattığı “PAYLAŞIYORUZ” kampanyası çerçevesinde yardım malzemeleri “İskeçe ili Türk Azınlık Dernekleri Platformu”nda yer alan derneklere teslim edilmeye başlandı.

İskeçe Türk Birliği Dikiş Nakış ve El Sanatları Kursları’nda dikilen ev eşyası ve çocuk giysileri ile halkımızın bağışladığı kıyafetlerden oluşan ilk yardım paketleri, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu tarafından Ketenlik ve Gökçeler derneklerine teslim edildi. 2 Kasım 2022 Çarşamba günü ilk yardım paketlerini İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Ketenlik Gençlik Derneği Başkanı Caner Dayı ile Gökçeler Kültür, Eğitim ve Spor Derneği Başkanı Eda Fındıkçı ve dernek yönetim kurulu üyesi Çiler Boz’a teslim etti.

İTB kurslarında üretilen ev eşyaları ile giysiler ve halktan gelen eşyalar, İskeçe Türk Birliği’nde yapılan toplantıda oluşturulan “İskeçe ili Türk Azınlık Dernekleri Platofmu”nda yer alan kardeş derneklerin yöneticilerine, İTB yöneticilerince teslim edilmeye devam edecek. Dernekler ise teslim aldıkları eşyaları kendi bölgelerinde tespit ettikleri yardıma muhtaç aile veya kişilere ulaştıracak.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu