Batı TrakyaBatı Trakya Haber

Mustafa Şentop Gümülcine’de Soydaşlarıyla Sahurda Buluştu

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski başkanı Mustafa Şentop Gümülcine’yi ziyaret etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski başkanı Mustafa Şentop Gümülcine’yi ziyaret etti.

Mustafa Şentop GTGB’deki iftar programına yetişemedi ancak daha sonra soydaşlarıyla birlikte GTGB’de düzenlenen sahur programına katıldı. Şentop ayrıca 7 Nisan Pazar akşamı Gümülcine’de soydaşlarla teravih namazı kıldı ve sahur programına katıldı.

Mustafa Şentop, 7 Nisan Pazar akşamı Gümülcine Türk Gençler Birliğini (GTGB) ziyaret etti. Burada GTGB Başkanı Sedat Hasan ve dernek yöneticileri ile Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ve Danışma Kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Şentop, GTGB’deki soydaşlarla da sohbet etti. Şentop ve beraberindekiler, teravih namazını ise Yenimahalle Camii’nde kıldılar.

Mustafa Şentop GTGB’de yaptığı konuşmasında soydaşların Ramazan Bayramını kutladı ve şunları dile getirdi: “Bugün sabah saatlerinde bir cenaze için Konya’daydık. Daha sonra uçakla İstanbul’a döndük ve Gümülcine’ye doğru hareket ettik. Biz daha önce gelmeyi ve iftarınıza katılmayı umut ediyorduk ancak iftara yetişemedik. Hakkınızı helal edin. Türkiye’de 85 milyon insanımızın gönlünde sizlerle ilgili farklı bir sevgi olduğunu söylemek isterim. Türkiye’nin dış dünyadaki soydaşlarıyla, kardeşleriyle ve onların sorunlarıyla ilgilenme yönündeki yaklaşımı kökten değişti. Artık yeni bir anlayış ve yeni bir paradigma var. Bu durum bir siyasi partinin politikası olmaktan çıktı. Bu artık Türkiye’nin bir devlet politikası haline geldi.” dedi.

Sahur programında Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa ve Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal da selamlama konuşması yaptılar.

TBMM eski başkanı Mustafa Şentop ve beraberindekiler daha sonra Türkiye’ye dönmek üzere Gümülcine’den ayrıldı.

blank

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu