Batı TrakyaBatı Trakya Haber

Müftü Şerif Yarışmacıları Tebrik Etti

Müftü İbrahim Şerif yarışmacıları, hocaları, velileri ve katılan izleyicileri tebrik ederek Kur'an Kurslarının, anadilimizin, azınlık eğitiminin öneminden bahsetti.

2023-2024 Eğitim yılı Kur’an Kurslarımız arasında düzenlenen “Temel Dini Bilgiler Yarışması” tamamlandı.

9 Mart 2024 tarihinde yapılan elemeler sonucunda 8 bölgemizde finalistler tespit edildi. 20 Nisan 2024 Cumartesi günü Gümülcine Karacaoğlan Camii’nde gerçekleştirilen finalde 8 bölgemizi temsil eden Kur’an Kurslarımız başa baş ve heyecanla yarıştılar. Final yarışmasının sonucunda Kur’an Kurslarımızın:

  1. Gümülcine Merkez Bölgesi: Şehreküstü Camii K. Kursu,
  2. Balkan Bölgesi: Hacıören K. Kursu,
  3. Meriç (Evros) Bölgesi: Çilingir Mah. K. Kursu oldu.

Gümülcine S. Müftülüğü olarak yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi, bölgelerini ve kurslarını başarılı temsil eden finalistleri, bu yarışmayı 1., 2., ve 3. tamamlayan öğrenci ve kurslarımızı; onları bugüne hazırlayan kıymetli hocalarımızı, desteklerini esirgemeyen ve büyük fedakarlıkta bulunan velilerimizi tebrik ediyoruz. Yolları açık, gelecekleri aydınlık olsun.

Final yarışmasına katılan Faziletli Gümülcine Seçilmiş Müftümüz İbrahim Şerif yaptığı konuşmada, yarışmacıları, hocaları, velileri ve katılan izleyicileri tebrik ederek Kur’an Kurslarının, anadilimizin, azınlık eğitiminin öneminden bahsetti.

Sunumunu Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet’in yaptığı yarışma, ödül töreni ile sona erdi.

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu