Yunanistan Haber

KKTC Damgası Var Diye Atina’da Havalimanında Bekletildi

Kızının pasaportunda KKTC damgası var diye Yunanistan'a alınmadılar.

Kızının pasaportunda KKTC damgası var diye Yunanistan’a alınmadılar.

Türkiye-Yunanistan yıllarca gerek Ege adaları gerekse Kıbrıs sorunu ile alakalı süren gerginlik, seyahat özgürlüğüne de etki ediyor.

Bloomberg HT sunucusu Gözde Kuyumcu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kızının pasaportunda KKTC mührü bulunduğu için Yunanistan’a alınmadıklarını duyurdu. Kuyumcu, tuvalete bile gitmelerine izin verilmediğini belirtti.

Bloomberg HT sunucusu Gözde Kuyumcu, kızının pasaportunda KKTC mührü olduğu gerekçesiyle Yunanistan’a alınmadıklarını duyurdu. Kuyumcu, tuvalete bile gitmelerine izin verilmediğini kaydetti. Kuyumcu ayrıca polisin muamelesinin de berbat olduğuna vurgu yaptı.

Gözde Kuyumcu, “Kızımın pasaportunda KKTC girişi damgası olduğu için Yunanistan’a alınmadık. Saatlerdir bekletiliyoruz. Yunan polisinin muamelesi berbat, konuşturmuyorlar, konuşmada ısrar edince ite kaka ofisten çıkarıldım, kendi pasaportumda KKTC girişi bulunmamasına rağmen yine de deport edildim. Türk yetkililerle görüştük, ilgileri için teşekkürler, sonunda insan gibi deport işlemlerini tamamladılar, çevirisi bile yapılmamış evrakları zorla imzalatmaya çalıştılar. Yapılan muamele korkunç, iki yüzlüler diye boşuna demiyoruz. İşlerine gelince insan haklarından bahsediyorlar.” Paylaşımını yaptı.

Onlarca kişi, mağdur oldu

Yaşanan bu uygulama nedeniyle yıllarca onlarca kişi mağdur olmuş, çeşitli diplomatik girişimler yapılsa da sonuçsuz kalınmıştı.

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu