Batı Trakya

İTB Kurs Öğretmenleri Aslı Ömeroğlu’nu Ağırladı

İTB kurs öğretmenleri Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu'nun eşi Aslı Ömeroğlu'nu ağırladı.

İskeçe Türk Birliği (İTB) kurs öğretmenleri, 1 Kasım Salı günü Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu’nun eşi Aslı Ömeroğlu’nu ağırladı.

İskece Türk Birliği lokalinde gerçekleşen buluşmada Aslı Ömeroğlu, İTB Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu ve kadın yöneticiler, İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu’nun eşi Münevver Ago, BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı’nın eşi Özlem Otuzbir, İTB çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Biçki Dikiş Nakıs ve El Sanatları Kursları öğretmenleri, Yumurcaklar Kulübü, resim kursu öğretmeni, halk oyunları ve müzik kursu öğretmeni hazır bulundu.

İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu yaptığı konuşmada İskeçe Türk Birliği’nin köklü bir kuruluş olduğunu, bu kuruluşun dallanıp budaklanarak, İskeçe’nin her bölgesinde çeşitli kurslarla kültürel faaliyetler yürüttüğünü dile getirdi. Bunun yanı sıra İskeçe bölgesindeki tüm derneklerin bir çatı altında toplanmasına ön ayak olarak İskeçe ili Türk Dernekleri Platformunun kurulmasında öncülük ettiklerini belirterek, Batı Trakya Türk Kadın Platformu’nun yeni dönem sözcülüğünün de İTB Kadınlar Koluna geçtiğini ifade etti. Şerifoğlu, Aslı Ömeroğlu hanımefendiyi İskeçe Türk Birliği’nde görmekten ve ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, kendisine teşekkür etti.

Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu’nun eşi Aslı Ömeroğlu da yaptığı konuşmada İskeçe Türk Birliği’nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kurs öğretmenleri ile pandemi süreci sebebiyle yakından görüşemediklerini ifade ederek, kendileriyle tekrar bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Daha sonra ise kurs öğretmenleri, Aslı Ömeroğlu’na günün anısına birer hediye takdim etti.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu