Yunanistan Haber

İslam’ı Seçen Kızını 20 Dakika Boyunca Dövdü

Yunanistan’da İslam dinini seçti diye bir baba kızını 20 dakika boyunca feci şekilde dövdü.

Yunanistan’da İslam dinini seçti diye bir baba kızını 20 dakika boyunca feci şekilde dövdü.

Orta Yunanistan Volos ili yakınlarındaki Velestino kasabasında yaşanan aile içi şiddet olayında, 24 yaşındaki bir kız İslam dinini seçti diye babası tarafından 20 dakika boyunca feci şekilde dövüldüğü ileri sürüldü.

Gegonota.news internet sitesindeki bir habere göre, Orta Yunanistan Velestino kasabasında yaşayan ve tarım işçiliği ile uğraşan yabancı uyruklu 53 yaşındaki bir baba, kendisini özdeşleştirdiği dinin İslam olduğuna karar verdiği için İngiltere’de Biotıp alanında çalışan 24 yaşında kızını feci şekilde dövdüğü için mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtiliyor.

İngiltere’de yaşayan kız ailesi ile telefonda konuşurken kendisinin İslam dinini seçtiğini söylemesi üzerine ailesi kızın Yunanistan’a gelerek belirli bir süre dinlenmesini ve daha sağlıklı düşünerek bu konuda karar vermesini önerdi.

Bunun üzerine geçtiğimiz günlerde Velestino’ya gelen kızını Volos otobüs terminalinden almaya giden 53 yaşındaki babanın kızını başörtüsü ile gördükten sonra aşırı derecede sinirlendiğini ve derhal kızını alarak Velestino’daki evlerine getirdikten sonra hararetli bir tartışmanın şiddete dönüştüğü belirtiliyor. 53 yaşındaki babanın kızına yumruklarla saldırdığı ve feci şekilde yaraladığı ifade edilirken, 24 yaşındaki kızın yüzünde önemli yaralanmalar meydana geldiği belirtiliyor. Ayırmaya çalışan eşine de vurduğu belirtiliyor. Bunun üzerine babasından şikayetçi olan kızın olayı polise aktardığı, bunun üzerine babanın ifadesi alındıktan sonra Savcılığa sevk edildikten sonra Savcının kararıyla babaya 3 yıl hapis cezası verdiği ifade ediliyor.

Kız çıktığı Mahkemede Savcıya, “Başörtüsü takmamı istemediği için hayvani bir neşeyle beni 20 dakika boyunca dövdü” diye ifade verirken 53 yaşındaki babası ise ağlayarak özür dilediği belirtiliyor.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu