Batı TrakyaBatı Trakya Haber

İskeçe Türk Birliği Çocuk Sesleriyle Şenlendi

İskeçe Türk Birliği’nin (İTB) düzenlediği “Çocuklar Eğleniyor” etkinliği yoğun katılımla yapıldı.

İskeçe Türk Birliği’nin (İTB) düzenlediği “Çocuklar Eğleniyor” etkinliği yoğun katılımla yapıldı.

21 Nisan Pazar günü İTB lokalinde gerçekleştirilen etkinliğe çok sayıda çocuk katıldı. Etkinliğe Selanik’ten gelen Türk azınlık çocukları da katıldı.

Sunuculuğunu İTB yönetim kurulu üyesi İpek Salihoğlu’nun yaptığı etkinlik İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Tüm çocuklara ve ailelerine katılımlarından dolayı teşekkür eden Bargan, Çocuk Bayramını kutladı.

Etkinlikte Oğuzhan Dağlar’ın sihirbazlık gösterisi gerek çocuklardan gerekse etkinliğe izleyen büyüklerden büyük beğeni topladı. Çocuklar Oğuzhan Dağlar’ın gösterisine aktif biçimde katıldı. Etkinlikte ayrıca Merve Kara yönetimindeki İskeçe Türk Birliği Çocuk Korosu da şarkılar seslendirdi. Yüz boyama etkinliği de etkinliğe renk kattı. İnteraktif oyunlara da katılan çocuklar etkinlikte doyasıya eğlendi. Faaliyet sonunda çocuklar Oğuzhan Dağlar’la hatıra fotoğrafı çıktı.

İskeçe Türk Birliği’ndeki etkinliğe ev sahibi dernek başkanı Ozan Ahmetoğlu’nun yanı sıra Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ve eşi İlayda Ünal, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, Makedonya – Trakya Müslümanları Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Mehmet Süleymanoğlu, Gümülcine Türk Gençler Birliği Kadınlar Kolu Başkanı Aslı Ali ve diğer davetliler katıldı.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu