Yunanistan Haber

İnsan Kaçakçılığı Suçlamasıyla Mısırlı 9 Kişi Tutuklandı

Tutukanan sanıklar ifade vermek üzere Pazartesi gününe kadar sure talep ettiler. Sanıklar Pazartesi günü Kalama kentinde hakim karşısına çıkacak.

Yunanistan’ın Mora yarımadası açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan balıkçı teknesinin alabora olması sonucu resmi olmayan rakamlara göre 79 kişi hayatını kaybetmiş 104 kişi de denizden sağ olarak kurtarılmıştı.

Kalamata açıklarında uluslararası sularda batan bir balıkçı teknesiyle yüzlerce göçmen kaçakçılığı yapmakla suçlanan Mısırlı oldukları belirtilen dokuz sanık Yunan emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı. Sanıkların insan kaçakçılığı yaptığı ileri sürldü. Tutukanan sanıklar ifade vermek üzere Pazartesi gününe kadar sure talep ettiler. Sanıklar Pazartesi günü Kalama kentinde hakim karşısına çıkacak.

Göçmenlerin yasa dışı girişine ilişkin suç örgütü kurmak, gemi kazasına neden olmak ve hayatı tehlikeye atmakla suçlanıyorlar.

Mısır uyruklu sanıklar (26, 21, 40, 36, 32, 26, 22, 29 ve 20 yaşlarında) balıkçı teknesinin mürettebatıydı ve düzensiz göçmenlerin taşınmasında farklı rolleri vardı.

Bunlardan sekizi Kalamata polis karakolunda gözaltına alınırken, biri hastanede gözetim altında tutuluyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu