Batı Trakya

Gümülcine Belediyesine Değişimi Andonis Gravanis’in Güçlü Listesi Getiriyor!

“Vatandaşa hizmet kapıları insanların ihtiyaçları ve çekinmeden, sıkılmadan içeriye girebilmeleri ve derdini en direk istediği kişi veya kişilere aktarabilmek için ardına kadar açık olmalıdır. Ve benim kapım her zaman her insana açıktı ve bundan böyle de açık kamaya devam edecektir.”

8 Ekim 2023 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Gümülcine belediyesinde bu defasında değişim rüzgarları esiyor. Gümülcine Belediye Başkan Adayı Antonis Gravanis, liderliğini yaptığı “KOMOTİNİ DİNATA” Listesine aldığı adaylar hepsi bir birinden güçlü ve mesleki kariyerlerinde saygın ve çalışkan kişilerden oluşması dikkat çekiyor.

Son olarak listesine dahil ettiği isimler arasında uzun yıllardan beri Gümülcine Sismanoglio Devlet hastanesinde görev yapan Anestesi uzmanı Dr. Bülent Kamiloğlu, radyo programcısı-gazeteci Gümülcine Türk Gençler Birliği eski başkanlarından Necat Ahmet ve yıllardır Gümülcine Belediye Meclisine seçilen Makine Mühendisi Hasan Hasan listede yer alan isimlerden bazıları.

Tabii ki Andonis Gravanis’in bu defada başarıyı yakalayacak listesinde kendi alanında başarılı olan genç ve dinamik adaylar da bulunuyor. Özellikle Azınlıktan olan kardeşlerimizin Gümülcine Belediyesinin sorunlarının çözümüne yönelik çalışmakta kararlı olmaları bu değişimin ilk sinyallerini veriyor.

Eğer Azınlık insanının Gümülcine Belediyesinde sesinin duyulmasını istiyorsa bu defasında gerekeni yapmak elindedir. Güçlü bir iktidar da olsa muhalefet de olsa Azınlık insanı o belediye meclisinin içinde yoğun bir şekilde olmalıdır. O zaman sesimiz daha değişik duyulacaktır. Güçlü olursak o zaman çoğunluk meclisi Azınlığa değişik bakmak zorunda kalacaktır. Dikkate alacaktır çünkü buna mecburdur. Bu politika dengesidir ve ne pahasına olursa olsun bu defasında başarılmalıdır. “Bu Gümülcine Belediyesinde biz de varız!” demenin artık zamanı geldi.

Bilindiği üzere Gümülcine’nin hemen hemen her bölgesinde ve özellikle Türklerin yoğun olarak yaşadığı mahallelerde şimdiki belediye yönetiminin vurdum duymazlığı ve artık yorgunluğu açıkça görülmektedir.

“Vatandaşa ayırım gözetmeksizin hizmet kapısı ardına kadar açık olmalıdır, bu bende böyledir, böyle kalacaktır”

Dolayısıyla yeni bir yönetim anlayışı ve hizmet etme şekliyle ve şevkiyle ortaya çıkan Andonis Gravanis, sakin, kişilikli, saygılı ve özellikle birlikte yaşadığı insanlar farklı etnik kökenden gelmiş, farklı din ve mezhebe bağlı olsalar da Andonis bu insanlara karşı hoşgörüsü ve güler yüzüyle biliniyor tanınıyor. Belki de Batı Trakya’da içinde toplumlara karşı kin ve nefret beslemeyen çok nadir gençlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Azınlık ve çoğunluk arasında dengeleri yıllardan beri gayet iyi bilen ve korunması ve uygulanmasına özen gösteren bir yapıya sahip olması onu diğerlerinden farklı kılıyor.

Aynı zamanda Rodop Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlığı görevini de yürüten Andonis Gravanis’in kapısı her daim herkese açıktı. Eğer Gümülcine Belediye Başkanlığına seçilmesi durumunda da kapısının tüm vatandaşlara açık olacağını şu sözlerle belirtiyor:

“Vatandaşa hizmet kapıları insanların ihtiyaçları ve çekinmeden, sıkılmadan içeriye girebilmeleri ve derdini en direk istediği kişi veya kişilere aktarabilmek için ardına kadar açık olmalıdır. Ve benim kapım her zaman her insana açıktı ve bundan böyle de açık kamaya devam edecektir.” Sloganıyla yoluna devam eden Andonis, “bu defasında hemşehrilerime güveniyorum. Yaşanabilecek bir şehri, bu şehrin en ücra mahallelerini, cadde ve sokaklarını, park alanlarını, işletmelerin önlerini, geri bırakılmışlıktan ve bu kötü görüntüden hep birlikte kurtaracağız. Gümülcine ve ona bağlı geri bırakılmış köylerin de Avrupa Birliği görüntüsü ve insanca tüm hizmetleri alarak yaşanabilirlik seviyesine taşımak hepimizin elinde ve bunu birlikte başaracağız”. Diyor.

 

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu