Yunanistan Haber

“Egemenlik Haklarımızdan Geri Adım Atmayacağız”

Yunanistan’da hükümet sözcüsü Pavlos Marinakis, “Egemenlik haklarımızdan geri adım atmayacağız.”

Yunanistan’da hükümet sözcüsü Pavlos Marinakis, “Egemenlik haklarımızdan geri adım atmayacağız.”

Başbakan Miçotakis’in Ege ve İyon denizinde deniz parkının kurulmasına ilişkin duyurusundan sonra Türkiye’nin tepkisine, Selanik’teki siyasi editörlerin brifinginde bir gazetecinin sorusu üzerine hükümet sözcüsü Pavlos Marinakis, “egemenlik haklarımızdan geri adım atmayacağız” ifadelerini kullandı.

Hükümet sözcüsü Pavlos Marinakis şunları dile getirdi:

“Bu tamamen çevresel amaçlar içindir. Pozisyonlarımız belli, diyaloğu sürdürme isteğimiz belli, egemenlik haklarımızdan geri adım atmadığımız biliniyor ve ülkemizin sorunun çözümüne derinden inandığını tarih boyunca kanıtladık. Bu davada MEB ve kıta sahanlığının belirlenmesi konusunda çeşitli anlaşmazlıklar var; uluslararası hukuka ve deniz hukukuna dayalı olarak hâlâ katetmemiz gereken uzun bir yol var.

Dolayısıyla tekrar ediyorum, tüm bu eylemler, tüm bu hareketler açıkça çevreyi korumaya yöneliktir, daha geniş anlamda ülkedeki tüm hareketler çevreci bir yapıya sahiptirler. Ve tabii ki Yunanistan egemen bir ülkedir, egemenlik haklarından vazgeçmiyor ve komşu ülkeyle ilişkilerde diyaloğu sürdürüyoruz ve devamına inanıyoruz”.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu