Batı Trakya HaberVideo Haber

Dedeağaç’ta Tankları Taşıyan Trenin Yolunu Kestiler (Video İzle)

Dedeağaç’ta vatandaşlar ABD ve NATO’nun silahlarını taşıyan trenin önünü kesti.

Dedeağaç’ta vatandaşlar ABD ve NATO’nun silahlarını taşıyan trenin önünü kesti.

Batı Trakya’nın Dedeağaç limanında ABD ve NATO askeri güçlerine yönelik protestolar devam ediyor. Dedeağaç’ta vatandaşlar ve Yunanistan komünist KKE Partisi üyelerinden oluşan bir grup, ABD ve NATO tanklarını taşıyan trenin yolunu keserek durdurdu.

Geçtiğimiz günlerde Dedeağaç limanından Romanya ve Polonya’ya doğru yola çıkan trende bulunan tankların üzerine kırmızı boya atan vatandaşlar bu defasında da tank ve askeri mühimmat yüklü trenin yolunu keserek protesto etti.

Vatandaşlardan oluşan bir grup ellerinde bayraklarla demiryolu hatlarına girerek askeri teçhizat taşıyan trenleri bir süre durdurmayı başardılar.

Trenin önünü kesen grup burada yaptığı açıklamada şu açıklamayı yaptı: “Halk ne zaman isterse yapabilir. Ülkemizin savaşa katılımı olmaması için şimdi mücadelenin yoğunlaşması lazım. Ülkemizdeki Amerikan-NATO üsleri derhal gitsin. Dedeağaç limanındaki üssü kapatın. Halklar istediklerini yapabilirler! Tüm halkımız, önümüzdeki dönemde tırmanacak mücadeleyi daha da kitlesel olarak sürdürecek. Destek bekliyoruz. Savaşa hayır diyoruz. Alev almış bir barut deposuna malzeme geçmesine, barut birikmesine izin veremeyiz. Bugün sembolik olarak ülkemizin, burada bölgemizin, Dedeağaç limanının, halkların kasapları için demiryolu ağının kullanılmasına karşı olduğumuzu ifade etmek için buradayız.”

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu