Batı Trakya Haber

“Bu Büyük Desteği Karşılıksız Bırakmayacağız”

"6.160 oyla bölgemizde belediyecilik tarihinde bu denli büyük, rekor bir oy ile seçilen ilk Belediye Başkanı olma şerefini bana yaşattığınız için hepinize minnettarım."

15 Ekim 2023 Pazar günü 2. turu gerçekleşen yerel seçimlerde 6160 oy alarak Rodop ili Kozlukebir Belediyesine Başkan seçilen Eczacı Erdem Hüseyin yayınladığı yazılı mesajda, “1 Ocak 2024 itibari ile iktidarı devraldığımızda var gücümüzle sizler için çalışarak sunacağımız hizmetler ile bize duymuş olduğunuz güveni ve vermiş olduğunuz bu büyük desteği karşılıksız bırakmayacağız.” İfadeleri ile tüm bölge insanna mesaj gönderdi.

Erdem Hüseyin açıklamasında bölge insanına şu ifadelerle sesleniyor:

“Çok değerli Kozlukebir Belediyesi halkı…

15 Ekim 2023 tarihinde 2. turu gerçekleşen yerel seçimlerde Birlik Listemizi yaklaşık 2 bin oy gibi rekor bir oy farkı ile birinci sıraya taşıyarak iktidara getiren siz değerli halkımıza teşekkürü bir borç biliriz.

1 Ocak 2024 itibari ile iktidarı devraldığımızda var gücümüzle sizler için çalışarak sunacağımız hizmetler ile bize duymuş olduğunuz güveni ve vermiş olduğunuz bu büyük desteği karşılıksız bırakmayacağız.

Bu zafer hepimizin! Hep birlikte el ele, omuz omuza vererek, daha güzel yarınlara inanarak çıktığımız bu zorlu mücadelede; 9 yıllık iktidar partisini geride bırakıp belediye seçimlerini ve daha da önemlisi halkın takdirini ve güvenini kazandık!

Seçimlerin ikinci turunda oy kullanan seçmen sayısı 11.000 ve bizim almış olduğumuz oy sayısı 6.160. Bölgemizde belediyecilik tarihinde bu denli büyük, rekor bir oy ile seçilen ilk Belediye Başkanı olma şerefini bana yaşattığınız için hepinize minnettarım.

Başta bu zaferde çok büyük emeği olan değerli ekip arkadaşlarımıza, meclis üyesi ve muhtar adaylarımıza, yıllardır bizimle mücadele eden, yol yürüyen dostlarımıza, birlik olup arkamızda duran Sirkeli köy halkımıza sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.

Yurt dışından, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden ve özellikle ana vatandan gelerek oylarını kullanan değerli seçmenimize de çok teşekkür ederiz.

Kozlukebir Belediye başkanı olarak; daha da önemlisi Azınlık Belediye Başkanı olarak üzerime düşen büyük sorumluluğun bilincinde olacağımı ve bana layık görülen bu görevi hakkıyla yerine getirmek için tüm gücümle çalışacağımı ifade etmek isterim.

Seçimlere ilk defa katılmasına rağmen ilk turda yaklaşık %30 oranında oy alarak büyük bir başarı ortaya koyan ve seçim sürecinde centilmence mücadele veren Umut Listesi başkanı sayın Tarkan Multaza ve ekibini gönülden kutluyoruz.

İki dönem belediye başkanlığı görevini yürütmüş olan sayın Rıdvan Ahmet’e de bugüne dek sunmuş olduğu hizmetlerden dolayı Kozlukebir Belediyesi halkı adına teşekkürlerimizi iletiyoruz.”

Seçim sonuçlarının ve zaferimizin belli olduğu dakikalarda Sirkeli köy meydanında seviyeli bir şekilde, saygı çerçevesinde kutlamalarımızı yaparak sevincimizi paylaştık. Geçen dönem, özellikle mübarek Ramazan ayında, Sirkeli köyümüzde yapıldığıı gibi rakip adayın köyünde bir kutlama yapmadık ve kimseyi tahrik edecek bir davranış sergilemedik.

Hepimiz kardeşiz ve bundan sonraki dönemde bir olup, birlik olup, Kozlukebir Belediyemizi halkımız ile birlikte dostluk ve barış içinde yöneteceğiz.

Bundan sonraki dönemde güç birliği yaparak gerek Sn. Rıdvan Ahmet’in tecrübeleri gerek ise Sn. Tarkan Multaza’nın gençliği ve dinamizmi ile Kozlukebir Belediyesi için el ele vererek en kaliteli ve en nitelikli hizmeti sunmaya biz hazırız!

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu