Batı TrakyaBatı Trakya Haber

Başkonsoloslukta Ramadan Duban İçin Veda Töreni

37 yıl boyunca Gümülcine Başkonsolosluğu’nda görev yapan yerel memurlardan Ramadan Duban emekli oldu.

37 yıl boyunca Gümülcine Başkonsolosluğu’nda görev yapan yerel memurlardan Ramadan Duban emekli oldu.

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğunda uzun yıllar görev yapan yerel memurlardan Ramadan Duban emekli oldu. 37 yıl boyunca Başkonsoloslukta görev yapan Ramadan Duban’ın emekliye ayrılması nedeniyle düzenlenen veda kokteyline başkonsolosluk çalışanları ve eşleri ile Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu üyeleri ve eşleri katıldı.

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal Başkonsoloslukta gerçekleşen veda etkinliğinde yaptığı konuşmada, Ramadan Duban’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Ramadan Duban’la yaklaşık bir buçuk yıldır çalıştığını dile getiren Başkonsolos Ünal, kendisinin engin bilgisi ve tecrübesiyle adeta bir referans kişi olduğunu söyledi. Başkonsolos Ünal, Ramadan Duban’a bundan sonraki yaşamında sağlık ve mutluluklar diledi.

blankEtkinlikte bir veda konuşması yapan Ramadan Duban, 37 yıl boyunca görev yaptığı süreci her zaman gururla hatırlayacağını söyledi. Özel bir etkinlikle emekliliğe ayrılmanın kendisi için çok büyük bir mutluluk olduğunu ifade eden Duban, Başkonoslos Ünal ve eşine teşekkür etti. Tüm çalışma arkadaşlarına ve Türk azınlık temsilcilerine de teşekkür eden Duban, sözlerini “Sizi hiçbir zaman unutmayacağım” diyerek tamamladı. Duban, konuşması sırasında duygulu anlar yaşadı.

Başkonsolos Ünal, 37 yıl boyunca Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğunda çalışan Ramadan Duban’a bir plaket ve saat hediye etti. Etkinlik sonunda, Başkonsolosluk çalışanlarının yanı sıra Ramadan Duban’la yıllarca çalışan ve geçen yıllarda emekli olan mesai arkadaşları Abdurrahim Subaşılar ve İbrahim Trakyalı ile Başkonsolos Aykut Ünal da hatıra fotoğrafı çektirdi.

BİRLİK Gazetesi ailesi olarak, Sayın Ramadan Duban’a bundan sonraki emeklilik yaşamında ailesiyle ve sevdikleriyle birlikte sağlık, huzur, mutluluk içinde geçireceği ve bolca dinlenebileceği bir ömür dileriz.

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu