Batı Trakya HaberEditörün Yazıları

Başka Kınamayan Kaldıysa Sakın Geç Kalmasın! Koşun, Yetişin Siz De Kınayın!

Batı Trakya Türk Azınlığının “elinin kınası” ve en iyi becerdiği iş ve mücadele şekli kınama yazılarıyla “ucuz kahramanlıklar” yaparak tribünlere oynamak!

Batı Trakya Türk Azınlığının “elinin kınası” ve en iyi becerdiği iş ve mücadele şekli kınama yazılarıyla “ucuz kahramanlıklar” yaparak tribünlere oynamak!

Beyler! Azınlığı aldattığınızı zannediyorsunuz, ama aslında siz kendinizi aldatıyor ve avutuyorsunuz.  Bu yaptığınız asla mücadele değil. Geçiştirme ve şirin görünmeye yönelik ucuz politikalardır.

Batı Trakya Türk Azınlığının haklı davasında yumruğunu masaya vuracak bir babayiğit kalmamış bu Batı Trakya’da!

Önce siyasilerin tamamı, sizler masa başından A 4 kağıdıyla değil, tek vücut, tek yumruk toplanarak ciddi ve kararlı bir duruşla hep birlikte o Bulustra (Avdira) Belediye Başkanını bizzat makamına giderek ziyaret etmeliydiniz. Bırakın bu günü, dünden gitmeliydiniz!

İskeçe’nin Horozlu köyündeki Osmanlı döneminden kalma Müslüman Türk mezarlığına bu saygısızlığı neden yaptığının hesabını bizzat sorma cesaretini gösteremediniz, en azından şu ana kadar.

Bulustra (Avdira) Belediyesi bir karar alıyor ve İskeçe’nin Horozlu köyündeki Osmanlı döneminden kalma Müslüman Türk mezarlığı üzerine futbol sahası ve basketbol sahaları, çocuk parkı ve sosyal tesis yapmaya başlıyor.

Bu Belediye Başkanına “sen ne yapmak istiyorsun, bu kararı derhal geri almalısın” deme cesaretiniz yoksa veya artık kalmamışsa, kusura bakmayın ama bu işi bırakın! Dükkanı kapatın ve son çıkan da kapıyı kapatsın!

Fazla söze gerek yok. Kınamayan varsa derhal kınamalara devam edilsin! Bu yöntemle bu güne kadar tüm işleri hallettik Batı Trakya’da. Kınayın gitsin breeee!!!! Kınama yayınlamayan kimse kalmasın!

Evet, Bulustra (Avdira) Belediyesi’ne ait iş makinaları tarafından 15 ve 16 Mart 2022 tarihlerinde koskocaman bir Türk mezarlığı talan edildi. Mezar taşları yerlerinden söküldü, Azınlık siyasileri çarşaf çarşaf kınama yazısı yayınladı. Duyanlar duymayanlara söylesin! Seçimler yaklaşıyor bak, kınayın gitsin! Tüm oylar size!

BİRLİK Gazetesi, siz siyasilerin ucuz politikalarının reklam aracı olmayacak, masa başından kınama politikanız bizi tatmin etmiyor, yetmez! Bu mücadele şekliniz Azınlığa da yetmez!

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu