Yunanistan Haber

Adada Rum Gençlere EOKA’yı Övüyor!

Rum gençleri “Türk Düşmanlığı” ile doldurmaya ve EOKA’nın adada Türklere karşı yaptığı vahşetle yetiştirmeye devam ediyor.

Güney Kıbrıs Temsilciler Meclisi Başkanı Annita Dimitriou adada ki toplumun barış ve huzur içerisinde yaşamasını bir kenara bırakarak Rum gençleri “Türk Düşmanlığı” doldurmaya ve EOKA’nın adada Türklere karşı yaptığı vahşetle yetiştirmeye devam ediyor.

Güney Kıbrıs Rum Meclisi’nin EOKA’cı Başkanı Annita Dimitriou, Larnaka’daki bir lisede, bir EOKA’cının büstü önünde ve sadece Yunan bayrağının yer aldığı okulda, Duvarda da “Unutmam” (Den Ksehno) yazısı önünde yemin içen gençler yetiştiriyor.

Bir yandan adada iki toplum arasında barış istediklerini savunuyor, bir yandan da EOKA’nın Türklere karşı yaptıkları zalimce barbarca hareketleri onayladıklarını açıkça dile getirmekten kaçınmıyorlar. Bunlardan biri de Güney Kıbrıs Temsilciler Meclisi Başkanı Annita Dimitriou. Annita katıldığı bir Lisedeki etkinlikte EOKA’cıları yere göğe sığdıramadı ve hepsini birer kahraman olarak ilan etti. Kusura bakmayın ama o zaman adada tek devletli çözüm bu “barbarlıkların” özlemi var oldukça hayal  olur!

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish