Yunanistan Haber

ABD-Yunanistan Eğitim Tatbikatları Hız Kesmiyor

ABD uçak gemisi USS GERALD FORD'un Akdeniz sularında göründüğü andan itibaren, Yunan Silahlı Kuvvetleri birimleriyle ortak eğitim tatbikatları durmadı.

ABD uçak gemisi USS GERALD FORD’un Akdeniz sularında göründüğü andan itibaren, Yunan Silahlı Kuvvetleri birimleriyle ortak eğitim tatbikatları durmadı.

ABD uçak gemisi USS GERALD FORD’un Pire limanına gelmezden önce 24-25 Temmuz tarihlerinde Yunanistan Hava Kuvvetleri ve Donanmaya ait gemilerin katılımıyla iki gün boyunca Girit açıklarında ve Ege denizinde ortak eğitim tatbikatı gerçekleştirilmişti.

Şimdi de İyon Denizi’nde bulunan ABD uçak gemisi USS GERALD FORD’un katılımıyla 2 Ağustos Çarşamba – 11 Ağustos Cuma günleri arasında Yunanistan Hava Kuvvetleri ve Donanmaya ait gemilerin katılımıyla “SAGE WOLVERINE 23” adı altında ikinci bir eğitim tatbikatı gerçekleştiriliyor.

Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı’nın girişimleriyle, dost ve müttefik ülkelerle işbirliği planları kapsamında ve özellikle ABD ile işbirliği içinde, Yükseltilmiş Savunma Anlaşması MDCA’nın imzalanmasının ardından ABD uçak gemisi USS GERALD FORD’un katılımıyla Amerikan uçakları ile bir tatbikat daha gerçekleştirildi.

 

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu