Yunanistan Haber

8 FETÖ’cü Yunanistan’dan Ayrıldı

2016 yılından bu yana Yunanistan’ın Türkiye’ye İade Etmediği 8 FETÖ’cü Yunanistan'dan ayrıldığı ileri sürüldü.

2016 yılından bu yana Yunanistan’ın Türkiye’ye İade Etmediği 8 FETÖ’cü Yunanistan’dan ayrıldığı ileri sürüldü.

Yunanistan’ın Ta Nea gazetesinin haberine göre, ülkedeki 8 Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi Kanada, Almanya ve Belçika’ya gitti.

Yunanistan’ın en saygın gazetelerinden biri olan Ta Nea’nın manşetinde yer alan haberde, 2016 yılındaki darbe girişiminin ardından helikopterle Yunanistan’a kaçan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi 8 kişi, Yunanistan’dan ayrıldı. Almanya, Belçika ve Kanada’daki akrabaları ve bazı FETÖ üyeleriyle iletişime geçen kişiler geçen yaz Yunanistan’ı terk ederek yakınlarının yanına gitti.

Türkiye rest çekmişti

Yunanistan Yüksek Mahkemesi, 15 Temmuz darbe girişiminde helikopterle Yunanistan’a kaçan 8 darbeci askerin iade talebini de önceki gün reddetmişti. Türkiye, bu duruma sert tepki gösterip, “Geri kabul anlaşmasının iptali dahil gerekli her türlü adımı atma” resti çekmişti. Adalet Bakanlığı ise Yunanistan’a ikinci kez geçici tutuklama ve iade talebinde bulunurken, şüphelilerin kırmızı bültenle aranması için Adalet Bakanlığı aracılığıyla Interpol’e yazı göndermişti. Tüm bunlara rağmen Yunanistan 8 darbeciyi iade etmedi ve ülkeden ayrılmalarına seyirci kaldı.

blank

blank

 

 

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu