Yunanistan Haber

“Türkiye Ege’de Ölümcül Hata Yaparsa Kostas Soukos’un Ne Olduğunu Anlayacaktır”

Yunan savunma silah sistemleri şirketi “Soukos Robot”un avukatından açıklama: "Türkiye Ege'de ölümcül hata yaparsa Kostas Soukos'un ne olduğunu anlayacaktır" mesajı.

Yunan savunma silah sistemleri şirketi “Soukos Robot”un avukatından açıklama: “Türkiye Ege’de ölümcül hata yaparsa Kostas Soukos’un ne olduğunu anlayacaktır” mesajı.

Yenişehir’de (Larissa) yerel basında çıkan haberlere göre, savunma sanayii sistemleri girişimcisi Kostas Soukos, aylar önce Teselya’da meydana gelen sel felaketi “Daniel” nedeniyle şirketinin uğradığı büyük zararlar nedeniyle, SOUKOS ROBOTS S.A.’ya maliyetiyle birlikte 160 milyon euroyu aşan bir tazminat talebiyle Yunan devletine dava açtı.

Larissa – Selanik Ulusal Karayolunun 9. km’sinde bulunan SOUKOS ROBOTS işletmesinde ileri teknolojilere sahip üretim alanı, şirketin tüm mekanik ekipmanları birkaç dakika içinde sel suları baskını nedeniyle tahrip olmuştu.

Ancak Kostas Soukos, yaptığı açıklamada selden kaynaklanan büyük hasara rağmen şirketin normal şekilde çalıştığını söyledi.

Soukos Robots’un avukatı Stelios Sourlas, “tinealarissa” gazetesine şunları söyledi:

“Felaket yaratan “Daniel” sel felaketinin ardından, SOUKOS ROBOTS S.A. şirketinin 160 milyon eurodan fazla zarara uğramasına neden olan selden sorumlu olan herkese ve Yunan Devletine karşı Cezai ve Hukuki dava açılması emrini aldım.

Aynı zamanda şirketin Başkanı Konstantinos Soukos’tan aldığım bir diğer emir, şirketin iflas ettiğini belirterek şirketi karalayan Yunan sitelerine karşı yasal işlem başlatmam yönünde ki bu son derece yalan ve iftira niteliğindedir. SOUKOS ROBOTS S.A. şirketi herkesi hayal kırıklığına uğrattı. Tesislerindeki büyük hasara rağmen her zamanki gibi güçlü ve başarılı.

Hemen sevinen Türk medyasına gelince, mesaj şu:

Yunan Hükümeti ciddileşip, Dünya Savunma Sanayii’nde lider, Amerikan Hükümeti vb. sertifikalara sahip bu adamın aklını ve teknolojisini takdir edip kullanmaya karar verirse ve Türkiye, Ege’de ölümcül bir hata yapmaya karar verirse ve Yunanistan’a karşı harekete geçerse Kostas Soukos’un ne olduğunu anlayacaktır…!”

“Yaşıyoruz ve hüküm sürüyoruz ve yurtdışından 140 MİNOTAUR siparişim var”

Defea 2021 fuarında Soukos Robots şirketinin geliştirdiği Yüksek Enerjili Lazer Silahı (High Energy Laser Weapon) tanıtıldı ve enerjiyi ışık hızında aktarmayı vaat ediyor.

Silahın devrim niteliğindeki özellikleri arasında yer çekiminden etkilenmemesi, aynı zamanda İnsansız Hava Araçları (İHA), deniz araçları, füzeler ve helikopterler dahil olmak üzere, hedeflerin pasif tespitine ve hafızaya kaydına olanak sağlaması yer alıyor.

“5 ila 20 kilometre mesafeye foton yayan lazer robotik silah sistemidir. Stabilizasyon sistemine sahip. Otomatik hizalama sistemine sahip olup, her iki ila üç saniyede bir hedef başına saldırı yapabilme özelliğine sahiptir. İnsansız Hava Araçlarını imha üzerine tasarlandı ve üretildi.

 

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu