Yunanistan Haber

Miçotakis: “Tüm Vatandaşların Hizmetkarıyız, Rakibimiz Sorunlar”

"Kamu yararının hizmetkarıyız, dolayısıyla tüm vatandaşların hizmetkarıyız. Bugünkü toplantı büyük bir seçim zaferinin ışığında gerçekleşiyor."

Başbakan Kiriakos Mitçotakis, Başbakanlık Maksimu Sarayında gerçekleştirilen yeni Bakanlar Kurulu toplantısında, ikinci hükümet dönemini bir verimlilik ve büyük sıçramalar dönemi olarak nitelendirdi ve hükümet yetkililerinden gelen herhangi bir gurur ve kendini beğenmişlik belirtisini reddedeceğini dile getirdi.

Miçotakis Bakanlar Kuruluna hitaben şunları söyledi:

“Bize güvenen vatandaşları hayal kırıklığına uğratmaya hakkımız yok. Az söz ve çok iş, hükümetimizin işi iletişim sunağına feda edilmemeli. Rakiplerimiz sadece sorunlar ve olası hatalardır. Toplum, bayrağı bize teslim etti. Sorumlu ama aynı zamanda iyimser bir şekilde başlıyoruz.

– Daha İyi Maaşlar

– Daha İyi Halk Sağlığı Sistemi

– Daha İyi Durum ve

– Güçlü bir Yunanistan’da daha iyi bir yaşam.

Kamu yararının hizmetkarıyız, dolayısıyla tüm vatandaşların hizmetkarıyız. Bugünkü toplantı büyük bir seçim zaferinin ışığında gerçekleşiyor, benzeri görülmemiş bir zafer çünkü gerçekten başka bir hükümet örneği yok. Art arda ikinci kez dört yıllık bir dönem kazandı ve aslında artan yüzdelerle ve ana siyasi rakiplerinden büyük farklarla. Onurluyuz ama tercihlerinden dolayı Yunan halkına da minnettarız. Ancak üstlendiğimiz sorumluluklar da emsalsiz. Beklentiler çok yüksek, bunu iyi biliyorsunuz ve bize güvenen geniş bir halk akımından geldikleri için onları ifade etmek görevimiz var.

Parlamentodaki birçok oluşum, mutlaka demokratik çok seslilik anlamına gelmez, ancak siyasi kötü sesliliğe neden olabilir. Ancak her halükarda devletimiz kendini korumasını çok iyi bilir ve parlamentarizm her zaman sahte putları ifşa etme gücüne sahiptir.

Açıkçası hükümet olarak bizim programımız çok daha zengin ve çok daha geniş. Program açıklamalarında detaylandırılacaktır. Önünüzde zaten bildiğiniz tüm öncelikleri içeren mavi dosyalar bulunuyor. Önünüzdeki mavi dosyalar, dört yıllık bir ufka sahip toplam 120 reform, 79 Kurtarma Fonu kilometre taşı ve 959 operasyonel eylemi içeriyor.

Refah devleti, sağlam ekonomik temeller üzerine oturan bir devlet olmalıdır ve bu politikaya ancak bizim hizmet edebileceğimizi kanıtladık. Misyon mevzuatla bitmez, mevzuatla başlar ve ancak somut çalışmalarla tamamlanır. Başarılı bir Bakan, işini anlatan ama aynı zamanda hükümetin politikasını bir bütün olarak savunan kişidir. Verimlilik terimi değil, aynı zamanda ülkenin önünde açılan büyük fırsatları değerlendirmek için yapması gereken büyük sıçramalardır.

Biz kamu yararının hizmetkarlarıyız, bu nedenle müreffeh bir Avrupa’da, güçlü bir Yunanistan’da tüm Yunan erkek ve kadınlarının vatanını inşa etmek için yetkilendirildiğimiz göreve, taahhütlerimize sadık bir şekilde tüm vatandaşların hizmetkarlarıyız. 2030’un Yunanistan’ı, istikrarlı, cesur ve daima ileriye gidecek bir ülke. Önümüzde çok iş var, ama tüm zorluklarla yüzleşeceğiz.”

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu