Batı Trakya Haber

Gençler İskeçe Türk Birliği’nde Buluştular

Güney Meriç Eğitim ve Kültür Derneği Gençlik Kolu gençlerinden oluşan bir grup İskeçe Türk Birliği’ni ziyaret etti.

Güney Meriç Eğitim ve Kültür Derneği Gençlik Kolu gençlerinden oluşan bir grup İskeçe Türk Birliği’ni ziyaret etti.

Batı Trakya Azınlığı Güney Meriç Eğitim ve Kültür Derneği Gençlik Kolu üyeleri, İskeçe Türk Birliği’ni ziyaret ederek İTB Gençlik Kolu ile bir araya geldi.

İTB Gençlik Kolu yönetiminin daveti üzerine İskeçe’ye gelen Meriç bölgesinden gençler, İskeçeli arkadaşlarıyla tanışma fırsatı buldu.

Batı Trakya Türk Azınlığının iki farklı bölgesinden bir araya gelen gençler İskeçe Türk Birliği lokalinde sıcak bir ortamda tanışma fırsatı buldular.

Dedeağaç bölgesinde Türklerin daha az olması nedeniyle tüm kısıtlı imkanlara rağmen milli değerlerini koruyan gençlerin bölgelerinde gerçekleştirdikleri çalışmaları dinleyen İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu üyeleri genç arkadaşlarının çabalarını takdir ettiler. İTB lokalindeki sohbetin ardından Gençlik Kolu başkanları birbirlerine hediye takdiminde bulundu.

İskeçe Türk Birliği ziyaretinin ve buradaki tanışmanın ardından İTB Birliği Gençlik Kolu yöneticileri, konuk Güney Meriç Eğitim ve Kültür Derneği Gençlik Kolu üyelerine İskeçe’yi gezdirdi. Gençler, İskeçe’nin tarihi bölgesi Ahren mahalle ve şehir ormanı ile İskeçe nehrinin bulunduğu bölgeyi gezip bol bol hatıra fotoğrafı çektiler.

İskeçe’nin tarihi mekanları hakkında bilgilendirilen konuk gençler bundan sonra gerçekleştirilebilecek ortak etkinlikler hakkında da görüş alışverişinde bulundu. İlk defa bir araya gelen Batı Trakya’nın iki farklı bölgesinden gençler, bu tür faaliyetlerin artması arzusunda olduklarını belirttiler.

 

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu