Batı Trakya Haber

Dedeağaç ve Edirne Sanayi Ticaret Odaları Buluştu

Recep Zıpkınkurt başkanlığındaki Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'ndan bir heyet, Dedeağaç'taki Sanayi Ticaret Odası’nı ziyaret etti.

Recep Zıpkınkurt başkanlığındaki Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’ndan bir heyet, Dedeağaç’taki Sanayi Ticaret Odası’nı ziyaret etti.

Zıpkınkurt başkanlığındaki heyet, Dedeağaç Oda Başkanı Hristodulos Topsidis ile Yönetim Kurulu üyeleri Kiriaki Leggeçi ve Marina Dulami tarafından karşılandı. Toplantıya Yunanistan’ın Edirne Konsolosu Aris Radiopulos da katıldı.

Temsil ettiği kurumun mevcut tüm alanlarda Yunan tarafı ile işbirliğini geliştirmeye büyük ilgi duyduğunu ifade eden Edirne Odası Başkanı Zıpkınkurt, yaptığı tanıtım konuşmasında, “Dostumuz Yunanistan’da olmaktan çok mutluyum” dedi.

Dedeağaç Oda Başkanı Hristodulos Topsidis, “Türkiye’ye ihraç edilen tarım ve süt ürünlerine uygulanan vergilerin düşürülmesi konusunu gündeme getirdik, Kastanies (Pazarkule) gümrük kapısının yenilenmesine olumlu baktığımızı belirttik ve Bulgaristan’ın da katılımıyla turizm işbirliğini inceledik” dedi. Topsidis, Recep Zıpkınkurt ve heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Görüşme sırasında, Yunan tarafının 25 Mayıs’ta Edirne’yi ziyaret etmesi, burada bir iş fuarının düzenlenmesi ve uzun vadede iki Oda ve iki ülkenin hükümet düzeyindeki görevlilerinin de katılımıyla bir iş-ekonomik konferans düzenleme olasılığı üzerinde anlaşmaya varıldığı belirtiliyor.

Dedeağaç Odası ve Edirne Odası’nın 2013 yılından bu yana kardeş Oda statüsünde olduğu, ancak ekonomik kriz ve ardından gelen pandemi nedeniyle işbirliği muhtırasının zayıfladığı, ancak şimdi yeniden etkinleştirme aşamasına geçtiği kaydediliyor.

 

 

 

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu