Türkiye | Dünya

“Benim İçin Miçotakis Diye Biri Artık Yok”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan liderine çok sert tepki: “Benim için Miçotakis diye biri artık yok.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yunanistan liderine çok sert tepki: “Benim için Miçotakis diye biri artık yok.”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından önemli mesajlar verdi. Dış politika konularındaki sıcak gelişmelere de değinen Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’in ABD Kongresi’nde Türkiye aleyhindeki açıklamalarına sert tepki gösterdi. Erdoğan, “Bu yıl Stratejik Konsey Toplantısı yapacaktık. Artık benim için Miçotakis diye biri yok. Görüşmeyi yapmayacağız. Biz sözünde duracak, onurlu siyasetçilerle yola gideriz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’in ABD ziyaretinde sürdürdüğü Türkiye aleyhindeki kampanyaya çok sert tepki gösterdi. Miçotakis’in “Türkiye’ye F-16 vermeyin” talebine değinen Erdoğan, şunları söyledi:

Yunanistan ve Fransa’nın NATO’dan çıkışı döneminde Türkiye o zaman onlara destek vermişti. Ve ne oldu? Şu anda Yunanistan bizimle nasıl uyum içinde? FETÖ’nün Avrupa’ya gidiş güzergahı şu an Yunanistan değil mi? Şu anda 10’a yakın üs var Yunanistan’da. Bu üsler Yunanistan’da niye kuruluyor? Şu anda Avrupa ülkelerine 400 milyar Euro borcu olan bir Yunanistan var.

Kendileriyle görüştük. Görüşmede aramıza 3. ülkeleri sokmayalım diye mutabık kaldık. Bundan sonrasını Miçotakis düşünsün. Biz kendimize yeteriz. ‘F-16’ları Türkiye’ye vermeyin’ diye ABD’ye telkinde bulunan bir Yunanistan ile karşı karşıyayız. Bundan sonra benim için Miçotakis diye birisi yok. ABD herhalde Yunanistan’ın lafına göre hareket etmeyecektir.”

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu