Batı Trakya

Başkonsolos Aykut Ünal Hatim Merasimine Katıldı

İskeçe’nin dağlık kolu köylerinden Ilıca Yukarı Mahalle Kur’an Kursu hatim merasimi yoğun katılımla gerçekleşti.

İskeçe’nin dağlık kolu köylerinden Ilıca Yukarı Mahalle Kur’an Kursu hatim merasimi yoğun katılımla gerçekleşti.

İskeçe Seçilmiş Müftülüğü çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Ilıca Yukarı Mahalle Kur’an Kursu’nun 2 Temmuz 2023 Pazar günü hatim merasimi gerçekleşti. Ilıca Yukarı Mahalle Kur’an Kursu hatim merasimine, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ve Müftü Mustafa Trampa katıldı.

Ilıca köyü hatim merasiminde, talebelerin Kur’an-ı Kerim tilâveti, okudukları şiir ve ilâhileri büyük beğeni topladı. Müftü Trampa, hatim töreninin ardından dua yaparak Ilıca Yukarı Mahalle din görevlilerini, öğrencilerini ve ailelerini tebrik etti ve başarılar diledi.

Hatim törenine Başkonsolos Aykut Ünal ve Müftü Mustafa Trampa’nın yanı sıra, İskeçe Milletvekilleri Hüseyin Zeybek ve Burhan Baran, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Dr. Hüseyin Baltacı, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin, Ilıca Yukarı Mahalle’den olan Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu, Din Görevlileri, Azınlığımızın önde gelen temsilcileri ile kalabalık halk topluluğu katıldı.

Hatim töreninde, öğle namazından sonra misafirlere geleneksel etli pilav ve ayran ikram edildi.

 

 

 

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu