Batı TrakyaBatı Trakya Haber

ABTTF: “Oylarımız DEB Partisine”

ABTTF, 9 Haziran’da yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimlerinde Dostluk, Eşitlik, Barış (DEB) Partisine desteğini açıkladı.

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) 9 Haziran’da yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimlerinde Dostluk, Eşitlik, Barış (DEB) Partisine desteğini açıkladı.

ABTTF tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Avrupa’da yaşayan Batı Trakya Türklerinin temsilcisi Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) olarak toplumumuzun varlığının ülkemiz Yunanistan ve Avrupa’da daha güçlü bir şekilde hissettirebilmek, Avrupa siyasetinde karar alma mekanizmalarına doğrudan dahil olarak sesimizi ve taleplerimizi daha gür duyurabilmek için ülkemiz içinde ve dışında yaşayan oy kullanma hakkına sahip tüm Batı Trakya Türklerini 9 Haziran’da ülkemizde yapılacak AP seçimlerinde oy kullanmaya ve geleceğimize sahip çıkmaya çağırıyoruz! AP seçimlerinde oylarımız siyasi partimiz DEB Partisi’ne!

Yunanistan’da 9 Haziran 2024 Pazar günü Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri yapılacak. Siyasi parti listelerinin yarışacağı ve seçmenlerin doğrudan adaylara da oy verebileceği AP seçimlerinde Yunanistan’ın AP’deki 21 sandalyesinin yeni sahipleri belirlenecek.

Yargıtay (Arios Pagos), AP seçimlerine katılacak partileri 24 Nisan Çarşamba günü açıkladı. AP seçimleri için Yunanistan genelinden 46 siyasi partinin başvuruda bulunduğu bildirildi. Yargıtay, başvuruda bulunan siyasi partilerden 31’ine onay verdi.”

DEB Partisinin şimdiye kadar iki kez AP seçimlerine katıldığı hatırlatılan açıklamada, vatandaşlara seçime katılmaları çağrısında da bulunuldu.

Açıklama şöyle devam etti: “9 Haziran’daki AP seçimlerine Batı Trakya Türk toplumunun tek ve yegane siyasi partisi Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi 2014 ve 2019 yıllarında olduğu gibi yine katılacak.

Yunanistan’daki AP seçimlerinde ilk kez hem yurt içi hem yurt dışında yaşayan 17 ve üzeri yaştaki Yunan vatandaşı seçmenler posta yoluyla oy kullanabilecek. Yurt dışında yaşayan Yunan vatandaşları için Yunan diplomatik temsilciliklerinde ayrıca seçim sandıkları kurulmayacak.

9 Haziran Pazar günü yapılacak AP seçimlerine katılacak olan Batı Trakya Türk toplumunun siyasi alandaki temsilcisi DEB Partisi seçim çalışmalarına 25 Nisan Perşembe akşamı İskeçe’nin Şahin köyünden başladı. DEB Partisi, ‘Biz buradayız!’ diyerek üçüncü kez katılacağı AP seçimlerinde ülkemiz ve Avrupa’da bir kez daha tarih yazmayı, Batı Trakya Türk toplumunun gür sesini ve taleplerini tüm Avrupa’ya duyurmayı, ülkemizde varlığımızı inkar edenlere ‘Varız ve Türk’üz!’ mesajını güçlü bir şekilde vermeyi amaçlıyor.

Avrupa’da yaşayan Batı Trakya Türklerinin temsilcisi Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) olarak toplumumuzun varlığının ülkemiz Yunanistan ve Avrupa’da daha güçlü bir şekilde hissettirebilmek, Avrupa siyasetinde karar alma mekanizmalarına doğrudan dahil olarak sesimizi ve taleplerimizi daha gür duyurabilmek için ülkemiz içinde ve dışında yaşayan oy kullanma hakkına sahip tüm Batı Trakya Türklerini 9 Haziran’da ülkemizde yapılacak AP seçimlerinde oy kullanmaya ve geleceğimize sahip çıkmaya çağırıyoruz! AP seçimlerinde oylarımız siyasi partimiz DEB Partisi’ne!”

Haberin devamını oku

Bir Yorum

  1. από έγκυρες πηγές μαθαίνω ότι υπάρχει σχεδιασμός για ΠΛΗΘΥΣΜΙΑΚΗ αποσυμφόρηση-ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗ ΠΡΟΣ ΤΗ ΘΡΑΚΗ ΜΕ ΝΕΟ ΟΙΚΙΣΤΙΚΌ ΣΧΕΔΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΝΟΣ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟΥ ΕΛΛΗΝΩν ΠΕΡΙΠΟΥ του μητροπολιτικού δήμου της Αθήνας προς τους νομούς Ξάνθης,Ροδόπης Εβρου,ΝΗΣΩΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ ΑΙΓΑΙ Δωδεκανήσων κυρίως και Ηπείρου.Έτσι θα ανασάνει πληθυσμιακά το ΚΈΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ καθΏς θα μεταφερθούν στη Θράκη πολλά κρίσιμα Υπουργεία και υπηρεσίες.ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΓΕ ΣΤΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΑΥΤΟ ΠΝΟΗΣ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu