Batı TrakyaBatı Trakya Haber

Azınlık İnsanı Oyunu Şimdiye Kadar Tanımadığı Topsidis’e Neden Versin Ki?

Azınlık insanının yerel seçimlerle ilgili kafası karışmış vaziyette. Bir Allah’ın kulu da çıkıp izah etmiyor!

Azınlık insanının yerel seçimlerle ilgili kafası karışmış vaziyette. Bir Allah’ın kulu da çıkıp izah etmiyor!

Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkanlığı’na aday olan ve 8 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde halkın desteğini talep eden Dedeağaç bölgesinden Hristodulos Topsidis, Batı Trakya Türk Azınlığının yerel bazda sorunlarına çare olabilecek mi? Şimdi artık özellikle Azınlık içinde şu soruların cevabını arıyor. Topsidis Azınlığa ne kadar yakın? Azınlığı ne kadar tanıyor? Ve Azınlığın sorunlarını biliyor mu?

Ağırlıklı olarak Rodop ili ve İskeçe bölgesinden Azınlıktan listesine aldığı deneyimli siyasilerle uyum içinde çalışabilecek mi? O da aynen halihazırda Eyalet Başkanı olan Hristos Metios gibi Azınlığı bir kenara iterek Atina merkezli politikalarını mı uygulayacak? Şimdi artık seçimlere geri sayımda bu soruların cevabını ararken, diğer yandan da Topsidis’in Azınlık tarafından desteklenmesi ne kadar doğru?

Seçimler öncesinde Hristodulos Topsidis ismi arazide dolaşıyor. Ama azınlık bu isme neden ve ne kadar güvenmeli? Azınlık insanı da bu sorunun cevabını arıyor.

Şimdi tüm gözler Hristodulos Topsidis’e çevrilmenin yanı sıra, onun listesinden aday olan dürüst ve genç Azınlık adaylarının Azınlık insanını ikna etmesine çevrilmiş durumda.

Kısacası, Batı Trakya Türk Azınlık insanı oyunu şimdiye kadar tanımadığı Topsidis’e neden versin ki? İkinci Metios sendromu yaşanabilir mi?…..

Devamı gelecek…….

Haberin devamını oku

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu