Yunanistan Haber

“Yunanistan’da ve Avrupa’da İslam” Dedeağaç’ta Konuşulacak, Neden Acaba?

Yunanistan, Batı Trakya’daki Müslüman Türk Azınlığa yönelik dini inanç konusunda kendi planlarını “empoze etmeye” çalıştığı uygulamalara devam ediyor.

“4. Yuvarlak Masa Toplantıları kapsamında, “Yunanistan’da ve Avrupa’da İslam” konulu konferans 27 Eylül Pazartesi günü saat 19.00’da Dedeağaç’taki GRECOTEL ASTIR otelinde yapılacak.

Konferansa Yunanistan Milli Eğitim ve Diş İşleri Bakanlığı Genel Sekreteri Yorgos Kalancis’in de katılacağı konferansın diğer konuşmacıları;

Mohammed Elzahabi, Atina İslam Camii Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Atina’daki yeni açılan Caminin ilk imamı olan 49 yaşındaki Fas kökenli Yunan vatandaşı.

Bayan Nayla Tabbara, (Adyan Vakfı Başkanı, Saint-Joseph Üniversitesi İslami Araştırmalar Profesörü, Beyrut, Lübnan).

Katerina Markou, (Yardımcı Doçent, Tarih ve Etnoloji Bölümü, Trakya Demokritus Üniversitesi).

Konferans, İlahiyat Araştırmaları Akademisi’nden 2040 YILINDA YUNANİSTAN’DA ORTODOKSLUK VE “DİĞERLERİ” Çalışma Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dimitriados Metropoliti İgnatios tarafından koordine edilecek. Dedeağaç Metropoliti Anthimos da bir selamlama konuşması yapacak.

Etkinlik iki dilde (Yunanca ve İngilizce) olacaktır. Giriş, mevcut sağlık önlemleri nedeniyle sınırlı sayıda dinleyici için ücretsiz olacaktır.

Ayrıca aşağıdaki bağlantılardan canlı olarak yayınlanacaktır:

https://www.youtube.com/watch?v=5_oq0t_iuNo (Yunanca) ve https://www.youtube.com/watch?v=Xvg11QU9Tz8 (İngilizce)

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish