Batı Trakya Haber

“Yunanistan’da Sürekli Üvey Evlat Muamelesi Görüyoruz”

“Yunan siyasi partileri seçimler öncesi yine Batı Trakya Türk toplumundan oy toplama telaşında!”

Yunanistan’da ana muhalefet partisi SYRİZA Başkanı Aleksis Çipras 11 Kasım 2021 tarihinde Batı Trakya’da Rodop ilini ziyaret etti. KİNAL Partisi başkan adaylarından Nikos Andrulakis de aynı tarihte Gümülcine’deydi.

Bu ziyaretleri değerlendiren ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, “Yunan siyasi partileri seçimler öncesi yine Batı Trakya Türk toplumundan oy toplama telaşında!” değerlendirmesini yaptı.

Başkan Halit Habip Oğlu yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullanıyor:

“Bizler Batı Trakya’da nüfusun neredeyse yarısını oluşturuyoruz.”

“11 Kasım Perşembe günü muhalefetteki SYRİZA ve KİNAL partilerinin yöneticileri bölgemizi ziyaret etti. Her zaman olduğu gibi seçimler öncesi yine bol keseden vaatlerini sıraladılar. Ancak iktidara geldiklerinde nedense bu vaatlerini hemen unutuyor ve kendi gündemlerini birebir uyguluyorlar.

Evet, belki YDP’ninkiler ile karşılaştırılamaz ama bu partilerin politika ve uygulamalarının da Batı Trakya Türk toplumunun haklarını koruduğu ve ileriye götürdüğü kesinlikle söylenemez. YDP Rodop bölge yönetimi ise Çipras’ın ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada kullandığı ifadelerden de anlaşılacağı üzere seçimler öncesi telaşlanmaya başlamış durumda. YDP bölge yönetimi bu tarz açıklamalar yapmak yerine doğruları söylese halk nezdinde daha inandırıcı olabilir.

Bizler Batı Trakya’da nüfusun neredeyse yarısını oluşturuyoruz ancak ülkemizden sürekli üvey evlat muamelesi görüyoruz. Ülkemiz bizleri ne zaman yasalar önünde eşit görmeye başlar, ancak o zaman tüm sorunlar ortadan kalkar. Çünkü birlikten kuvvet doğar ve siyasi olsun ekonomik olsun bu zorlukların üstesinden ancak birlikte gelebiliriz. Karşılıklı iyi niyet ve güven de bu başarının anahtarıdır.”

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish