Yunanistan Haber

Yunanistan’da 1 Ay Süreyle Sokağa Çıkma Kısıtlaması Getiriliyor!

7 Kasım Cumartesi gününden itibaren 1 ay süreyle sokağa çıkma kısıtlaması getiriliyor.

Yunanistan’da Koronavirüs vaka sayısının ciddi derecede artış göstermesi sonrasında, Sağlık Bakanlığı ve bulaşıcı hastalıklar uzmanlarının önerisi üzerine Başbakan Kiriakos Miçotakis 5 Kasım Perşembe günü saat 12:00’da ulusa sesleniş konuşması yapması bekleniyor.

Başbakan Miçotakis’in yapacağı ulusa sesleniş konuşmasında, temel ihtiyaçlar dışında 7 Kasım Cumartesi gününden itibaren 1 ay süreyle sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Bu süre içerinde çarşıda mağazalar kapalı kalacak.  Süpermarketler, gıda tedarik mağazaları, eczaneler, benzin istasyonları hizmet vermeye devam edecek.

Bu yeni uygulamaya göre, İlkokulların haricinde diğer okullar (Ortaokul ve Liseler) kapanacak ve uzaktan eğitime devam edilecek.

Önlemlere rağmen, ülke çapında vakalarda katlanarak artış var. Bu bir alarm sinyalidir, çünkü sağlık sistemine daha fazla baskı uygulanacak gibi görünüyor.

Bugün Yunanistan genelinde 2.646 yeni vakanın tespit edilmesi, özellikle Kuzey Yunanistan ve Atina’da pandeminin hızlı yükselişe geçmesi, şu anda Ulusal Sağlık Sisteminde yarattığı büyük baskı sonrasında hükümet için tek yönlü bir yol oldu ve Başbakan  Miçotakis’in uzmanların önerilerini de dikkate alarak böyle bir kararı aldığı belirtiliyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu