Yunanistan Haber

Yunanistan’a Gelenler 7 Gün Karantinada Kalacak

Yunanistan’a gelenlerin karantina süresi 3 günden 7 güne çıkartıldı.

Yunanistan’a gelenlerin karantina süresi 3 günden 7 güne çıkartıldı.

Yunanistan yurt dışından gelecek olan yolculara yönelik Koronavirüs tedbirlerini en yüksek düzeye çıkardı. İlgili Bakanlıkların aldığı ortak karar gereği, 21 Ocak tarihine kadar Yunanistan’a yurt dışından gelecek olanlar uluslararası uçuşlarda şimdiye kadar istenen PLF belgesinin yanısıra, 72 saat içerisinde yapılmış ve sonucu negatif olan PCR testi vede bunun da yanısıra ülkeye girişte Koronavirüs hızlı tanı testi (rapid test) yapılacak. Son olarak tüm bunlardan sonra testleri negatif çıksa da Yunanistan’a giriş yapan yolcular zorunlu olarak evlerinde 7 gün karantinada kalacak.

Ancak ülkeye girişte yapılacak Koronavirüs hızlı tanı testi (rapid test) pozitif çıkması durumunda ise yolcu 7 gün yerine 14 gün karantinada kalaması gerekecek.

Açıklanan yeni uygulamalar aynen ağaşıdaki gibidir:

Yeni Notama göre, AB vatandaşı olmayanların ülkeye girişi yasak. Söz konusu yasaktan, İngiltere, Singapur, Avustralya, Japonya, Yeni Zelanda, Ruanda, Güney Kore, Taylant ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları muaf tutuluyor.

Uluslararası uçuşlarda PLF belgesinin doldurulması zorunluluğu aynen devam ediyor.

Yunanistan-Türkiye ve Yunanistan ile İspanya’nın Katalan bölgesi arasında uçuşların askıya alınma uygulaması aynen devam ediyor.

İsrail’den Yunanistan’a gelecek yolcular için tüm havalimanları açık, ancak haftada 10 bin yolcunun üzerinde İsrail vatandaşı Yunanistan’a giremeyecek.

Yunanistan’dan Arnavutluk ve Kuzey Makedonya’ya uçuşlar sadece Atina’daki Eleftherios Venizelos havalimanı üzerinden gerçekleşmektedir.

Son olarak Rusya’dan gelecek yolcular sadece Atina, Selanik ve Girit İraklio havalimanlarını kullanabilecek. Bu ülkeden de Yunanistan’a haftada giriş yapabilecek yolcu sayısı 500 ile sınırlı olduğu belirtiliyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu