Yunanistan Haber

Yunanistan-Türkiye Sınırını Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Sakellaropulu Yunanistan-Türkiye sınır çizgisindeki metal çiti yakından inceledi.

Cumhurbaşkanı Sakellaropulu Yunanistan-Türkiye sınır çizgisindeki metal çiti yakından inceledi.

Üç günlük bir ziyaret için Meriç (Evros) ilinde bulunan Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu, Kumçiftliği (Orestiada) yakınlarındaki Yenibosna (Nea Vissa) köyü Yunanistan-Türkiye sınır çizgisindeki metal çiti yakından inceledi.

Cumhurbaşkanı Sakellaropulu burada yaptığı kısa değerlendirmede şunları dile getirdi:

“Silahlı Kuvvetlerimiz Avrupa’nın sınırları olan sınırlarımızı koruyor”

“Evros’un çitinde, sınırlarımızın korumasını üstlenenlerin yanındayız. 2020’deki gibi, insan sefaletinin araçsallaştırıldığı olaylar tekrarlanmamalıdır. Garantimiz, Silahlı Kuvvetlerimizin ve Güvenlik Kuvvetlerimizin yüksek sorumluluk duygusudur.

Bugün, ülkenin toprak bütünlüğünü özverili bir şekilde savunan ve güvenliğini garanti eden herkesin yanındayım. Hukukun üstünlüğü ile yönetilen bir Avrupa devleti olan Yunanistan, barış içinde bir arada yaşama, iyi komşuluk ilişkileri ve uluslararası hukuka saygı duymaktadır. Ancak aynı zamanda hiç kimsenin kabul edilemez iddialarını ve tehditlerini de kabul etmiyor.

Bunun en iyi garantisi, Silahlı Kuvvetlerimiz ve Güvenlik Kuvvetlerimiz personelinin aynı zamanda Avrupa’nın sınırları olan sınırlarımızı korumak için üstlendikleri kararlılık, hazırlık ve yüksek sorumluluk duygusudur.” İfadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Sakellaropulu’ya 4. Kolordu Komutanı Korgeneral Aggelos Hudeludis, Dimetoka’daki XVI Tümen Korgeneral Anastasios Aleksiadis ve Doğu Makedonya-Trakya Bölgesi Emniyet Genel Müdürü Pashalis Siritudis eşlik etti.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish