Yunanistan Haber

Yunanistan, Türkiye Karşıtı Hamlelerine Yenisini Ekledi!

Dışişleri Bakanı Dendias, AB-Türkiye gümrük birliğinin askıya alınmasını talep ediyor.

Yunanistan’dan Türkiye karşıtı bir hamle daha geldi. Dışişleri Bakanı Dendias, AB-Türkiye gümrük birliğinin askıya alınmasını talep ediyor.

Yunanistan, Türkiye ile yakınlaşma diplomasisi yerine gerginlik yanlısı diplomasi girişimlerine aralıksız devam ediyor. Bu bağlamda Yunanistan hükümeti yeni bir adım atarak, AB-Türkiye gümrük birliğinin askıya alınmasını talep ediyor.

Pazartesi günü yaşanan diplomatik hamlelerin ardından Yunanistan, Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın girişimiyle AB’nin Genişlemeden sorumlu Komiseri’nden AB ile Türk Gümrük Birliği’ni askıya almasını istedi.

Yunanistan, Avrupa Birliği ile Türkiye arasında var olan Gümrük Birliği’nin askıya alınması “silahını” masaya atarak, Türkiye’ye karşı diplomatik çabalarını yoğunlaştırmaya kararlı bir yol haritası izlemeye devam ediyor.

Diplomatik kaynaklara göre Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Genişlemeden Sorumlu Komisyon Üyesi Oliver Varhelyi’ye yazdığı mektupta, Türkiye’nin AB önlemlerini tek taraflı ihlal etmeye devam ettiğini vurguladı. Bu bağlamda, aynı kaynaklara göre, Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Avrupa Komisyonu’ndan başka önlemlerin alınmasını derhal değerlendirmesini talep ediyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu