Yunanistan Haber

Yunanistan Silahlı Kuvvetleri’nde Onlarca Koronavirüs Vakası Var

Trikala'daki Astsubaylar Okulu'nda (SMY) yapılan sık testler sonucunda tespit edilen onlarca Koronavirüs vakasının olduğu belirtildi.

Kara Harp Okulu ve Trikala’daki Astsubaylar Okulu’nda (SMY) yapılan sık testler sonucunda tespit edilen onlarca Koronavirüs vakasının olduğu belirtildi. Ancak endişelenecek bir durumun söz konusu olmadığı ifade ediliyor.

Önceki günlerde Trikala’daki Astsubaylar Okulu’nda 500 rapid testin yapıldığı ve 100’den fazla asker öğrencide testlerin pozitif çıktığı belirtilirken, pozitif çıkan birçok öğrencide sempromların görülmediği ifade ediliyor.

Kara Harp Okulu’nda 50 vaka görülmesi üzerine ek önlemler alındığı ifade edilirken, tüm askeri akademilerde öğrencilerin dışarıya çıkma izinlerinin askıya alındığı belirtiliyor.

Bir diğer sorun, önümüzdeki Pazartesi gününe kadar Yunanistan genelinde yaklaşık 10.000 genç vatani görevlerini yapmak üzere değişik kışlalara giriş yapacak. Şu ana kadar giriş yapan yeni askerlerden bazılarında da Koronavirüs tespit edildiği belirtiliyor.

Askeri kaynakların aktardığına göre, kışlalara yeni giriş yapan şu ana kadar yaklaşık 5.000 askerde testlerin yapıldığı ifade edilirken, küçük bir oranında Koronavirüs vakası tespit edildiği belirtiliyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish