Yunanistan Haber

“Yunanistan Osmanlı Eserlerine 50 Milyon Euro Harcadı”

Kültür Bakanı Mendoni Yunanistan'ın Osmanlı döneminden kalan eserleri korumak için 50 milyon euro harcadığını ileri sürdü.

Kültür Bakanı Mendoni Yunanistan’ın Osmanlı döneminden kalan eserleri korumak için 50 milyon euro harcadığını ileri sürdü.

Yunanistan Parlamentosu’ndaki kürsüden SİRİZA Partisi Milletvekili Aleksandros Triandafilidis’e cevaben konuşan Yunanistan Kültür Bakanı Lina Mendoni, Türkiye’nin Ayasofya’yı camiye dönüştürme kararına atıfta bulunarak, “Yunan hükümetinin Türkiye Cumhurbaşkanı’nın hamlelerine karşı tutumu net, açık ve her seviyeye yansıdı” dedi.

Bakan Lina Mendoni, Türkiye’nin duruşunun aksine, Yunanistan’ın Osmanlı döneminden kalan eserleri korumak için son 20 yılda 50 milyon euro’dan fazla yatırım yaptığını vurguladı.

Kültür Bakanı Mendoni, “belirttiğim gibi, Erdoğan’ın hareketinin herkes için bir meydan okuma olduğunu, çünkü çok ciddi ve dev sembolizmi olan dünya değerine sahip bir anıt. Türkiye Cumhurbaşkanı’nın kişisel politikalarına hizmet etmek için bir camiye dönüştürülüyor ve bu şekilde kendi iç kitlesini tatmin edecek”. İfadelerini kullandı.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu