Yunanistan Haber

Yunanistan Koronavirüs Pandemisini Türkiye Aleyhine Kullanıyor!

Sınır kapılarında gülünç Koronavirüs önlemi uygulamasıyla Yunanistan Türkiye’nin ekonomisine darbe vurmayı amaçlıyor!

Sınır kapılarında gülünç Koronavirüs önlemi uygulamasıyla Yunanistan Türkiye’nin ekonomisine darbe vurmayı amaçlıyor!

Yunanistan son 24 saatte aldığı kararlar ve Koronavirüs bahanesini öne sürerek Türkiye’nin Avrupa’ya yönelik ihracatını engellemeyi amaçlıyor. Bunu açıkça yapmasa da Koronavirüs bahanesiyle bir güzel uyguluyor. Aldığı son kararla kara sınır kapılarından geçişleri gece saat 23:00’dan sabah saat 07:00’a kadar durdurduğunu açıkladı. Bu uygulama 7 Ağustos 2020 Cuma sabahından itibaren uygulamaya başlandı.

Uygulamada sadece vatandaşlara yönelik değil, belirtilen saatlerde giriş-çıkışlar TIR’lara da kapalı. Yani kısacası, akşam saat 23:00’da Kipi Sınır kapısına gelen mal yüklü TIR sabahın 7’sine kadar orada beklemek zorunda kalacak.

Aynı durum Evzoni ve diğer kapılarda da geçerli. Örneğin İgumeni’ça veya Patra limanına İtalya’dan gece saat 23’00’da gemi ile aracıyla gelen bir yolcu sabah saat 7’ye kadar İgumeniça limanında bekleycek. Aynı durumda tabii ki İtalya ve diğer Avrupa ülkelerinden gelen TIR’lar da aynı şekilde sabah akadar beklemek zorunda.

Durum böyle olunca tabii ki TIR’lar yüklerini taahhüt ettikleri sürede varış noktasına teslim edemeyecek, şirketler de malı zamanında almadığından dolayı tazminat veya yasal yollardan hareket edecek.

Bu uygulamayı Yunanistan Koronavirüs vakalarının artışını önlemek üzere aldığını belirtiyor. Peki, bir TIR şoförü Koronavirüsü nasıl Yunanistan’ın içine bulaştırır ki?

Gece saat 23:00 sabah 07:00 arasında mı tehlike var? Sabah saat 07:00 açılan kapıdan geçecek olan şoför bu saaatten sonra Koronavirüsü Yunanistan’a sokmayacak mı eğer varsa kendisinde? Bu Koronavirüs geceden sabaha kadar mı bulaşıyor?

Tabii ki amaç yukarıda belirttiğimiz nedenlerden dolayıdır. Türkiye’nin önüne set çekmek, Türkiye’yi ekonomik açıdan çökertmek!

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish