Yunanistan Haber

Yunanistan İsrail İle Anlaşma İmzaladı

Yunanistan Akdeniz’de Türkiye’ye karşı İsrail, Kıbrıs Rum Kesimi ve Mısır ile birlikte harekete geçti.

Yunanistan Akdeniz’de harekete geçti ve Türkiye’ye karşı İsrail, Kıbrıs Rum Kesimi ve Mısır ile birlikte ortak askeri güç savunması oluşturmak üzere adımlar atmaya başladı.

Bir başka gelişme de Yunanistan ile İsrail arasında ve özellikle Savunma Yatırımları Genel Müdürü emekli Korgeneral Theodoros Lagios ve İsrail Savunma Bakanlığı Genel Müdürü Udi Adam arasında bir savunma alanında işbirliği anlaşması imzalandı. Koronavirüs nedeniyle anlaşma telekonferans yoluyla dijital ortamda imzalandı.

Aynı zamanda, Yunanistan’ın İsrail’den Hava Kuvvetleri için İHA Heron kiralama programında gelişmeler de devam ediyor. Sözleşmede imzaların da atıldığı belirtiliyor.

Yunanistan’ın Hava Kuvvetleri’nin en önemli ihtiyaçlarından biri, Silahlı Kuvvetlerin bilgi toplama, hedefleri belirleme ve gözetim ihtiyaçlarına hizmet etmek için İnsansız Hava Araçları’nın kiralanması ve satın alınmasının zaruri olduğu belirtiliyor.

Yunanistan ve İsrail arasındaki son olarak imzalanan anlaşmanın, 2 Heron tipi İHA’nın toplamda 39 milyon euroya üç yıl boyunca kiralanması ve sonrasında da satın alınmasının planlandığı kaydediliyor.

Haberin devamını oku

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu